Mistrovství republiky dorostu a juniorů nám přineslo skvělý úspěch v podobě zlata ve štafetě dorostenců na 4x100 m ve skvělém čase 43,57 !

Během uplynulého víkendu se v Jablonci nad Nisou konalo Mistrovství republiky dorostu a juniorů. Naše Mladé Pušky už nejsou zase tak mladé a tak je čekal první start na tomto Mistrovství mládežnických kategorií.

Hned v sobotu večer v překrásném světle pomalu zapadajícího slunce jsem opět zažil co znamená skvělý týmový duch.
Mladé Pušky ve složení Ondřej Rapp, Valeryi Hres, Vojta Karásek a Tomáš Dostrašil dokázaly donést svůj štafetový kolík na trati 4x100 do cíle jako první !
Nejen vítězství v běhu, ale především pak vynikající čas 43,57 znamenalo Zlaté opojení. Naši kluci z nichž nejlepší čas na 100 m má Valeryi Hres 11,47 , dokázali nádherným kolektivním výkonem doslova přejet všechny ostatní štafety.

Už to vypadalo, že na Mistrovství skončí jablonečtí andílci bez medaile.

Tomáš Dostrašil dokázal naprosto suverénním výkonem v rozběhu v čase 14,78 postoupit do finále. Poslední tři překážky doslova vyklusal a já začal mít obavu zda vůbec do finále chce. I toto vypuštěné úsilí mu stačilo na přímý postup do finále. Těšil jsem se na jeho boj o medaili neboť v posledním týdnu naznačoval, že medailové ambice má. Jakoby se však Tomáš leknul šance, která náhle vyplynula po diskvalifikaci hlavního favorita Jana Doležala z Pardubic pro ulitý start.
Startovní reakce byla sice nejlepší z celého pole finalistů, avšak potom Tom jakoby odmítnul nabízenou šanci a první minimálně tři překážky prakticky odmítnul běžet. Teprve od páté překážky se Tomáš chytil a v náhle chyceném rytmu mohutně dotahoval bronzovou pozici. Bohužel to nestihl a nakonec zůstal za medailí o 4 setiny vteřiny. Neoblíbená brambora je i tak nejlepší umístění z mládežnických Mistrovství pro Tomáše.
Bohužel nevedlo se Kačce Hornové a s výkonem 13,06 na 100 m nebyla úplně spokojena. Přesto však z Mistrovství neodjížděla bez medaile. Byla platnou členkou dorostenecké štafety na 4x100. Dorostenky LIAZu ve složení Šafaříková, Höferová,Hornová a Vokálová vybojovaly stříbrnou medaili. I zde bylo vidět velmi vydařené předávání štafetového kolíku.

Během dlouhého programu si pak ještě v sobotu zajistila postup do finále Linda Mejstříková z přímého postupového místa v rozběhu na 800 m.

Zlatým hřebem večera, však byla již zmíněná štafeta dorostenců. Ihned po startu se kluci hnali za vítězstvím. Byli si vědomi, že musí běžet na co nejlepší čas neboť běželi až v druhém běhu. Výborné předávky a úprk na hranici maxima nakonec znamenaly skvělý čas 43,57 a ZLATO.

Neděle která byla druhým dnem, pak přinesla páté místo Lindy Mejstříkové na 800 m. Linda letos nemůže najít loňskou pohodu a tak v nevýrazném čase doběhla pátá. Věřím, že to bude pro Lindu motivace k další práci, tak aby se dokázala v příštím roce vrátit na medailové pozice.

V neděli startoval také Valeriy Hres na své hlavní trati 400 m. Val se spolu s Matějem Červeným z Trutnova dokázali probojovat do finále Mistrovství jako jediní dva prvoročáci v kategorii dorostenců a to se počítá. V rozběhu se Val rozběhl opravdu velkým stylem. Na prvních dvoustovce jsem myslel, že hodlá porazit Lukáše Hodbodě. Dopadlo to však klasicky, tak jak dopadá přepálené tempo na 400 m. Val posledních 50 metrů doslova došel, skoro jsem myslel, že bude potřebovat oporu. Byl z toho vyrovnaný osobní rekord 51,43 a postup do finále. To považuji za úspěch a dosažený čas ve finále 51,86 a šesté místo považuji za maximum možného.

No a náš Vojta Karásek ? Ten po jarních peripetiích se zdravím, počasím, nezměřenými závody a podobně, měl jediný úkol. Pokořit konečně na trati 200 m orientační výkonnostní kritérium pro zařazení do SCM což je 23,50.
To se mu nakonce podařilo a tak časem 23,49 obsadil celkově dvanácté místo na Mistrovství.

Máme ta sebou vrchol první části sezony čeká nás ještě třetí kolo první ligy a pak krátký odpočinek a následně již příprava na druhou - podzimní část sezony.