Triumf Kačky zastínil pomalý ovál....

 Forma Kateřiny VÁVROVÉ začíná kulminovat a dnes při prvním kole I. NL žen dokázala v běhu na 200 m zvítězit nad řadou mnohem zkušenějších a starších sprinterek z Česka i Slovenska. K plné spokojenosti chybělo Kačce jen pokoření limitu do Baku, ale od začátku bylo zřejmé, že na pomalém břeclavském ovále to bude hodně těžké.  

Triumfy, které si však Kačka z jihomoravské Břeclavi odnesla jsou opravdu cenné. Nejen, že na svém štítě nechala dnes již podruhé semifinalistku loňského, dorosteneckého MS v Doněcku, skvělou sprinterku z Hodonína Veroniku Paličkovou, ale též se jí podařilo dosáhnout cíle o 5 setin rychleji než skvělá slovenská sprinterka ze Slovenska Lucia Mokrášová !! Ta se pyšní osobním rekordem z loňského roku, když v italském Rieti zaběhla velice kvalitních 24,36 (!!) Ostatně třetí nejrychlejší Slovenka na dvoustovce roku 2013 formu má o čemž svědčí i její letošní nejrychlejší čas z Nového mesta na Váhom, kde před týdnem v chladu a dešti běžela velice slušných 24,74 s !!! 

Inu takový triumf se cení a je opravdu jen velká škoda, že dnešní kolo se konalo na dráze, která sprinterům tradičně příliš nepřeje  Jsem si téměř jist, že ve stejné formě na oválu např.  v Třinci, bychom ty potřebné setiny k přísnému limitu do Baku již umázly.....

Zítra bude mít Kačka poslední příležitost ke splnění limitu, když poběží na mítinku na Slovensku v Trnavě. Uvidíme co ukáže nejen Kačka , ale i  počasí a především nevyzpytatelný vítr. Dnes sprinterkám téměř nepomáhal a ve 14 stupních chladu vál v dotyčném běhu jen 0,4 m/s do zad. Tak snad budeme mít zítra na poslední chvíli i toho štětstíčka malinko víc. 

VIDEO z dnešního závodu

J.V. 18.5.2014

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved