Dorostenky Hradiště zářily a cítily se jako v ráji...

V pražském Edenu se konalo letošní MČR družstev dorostenců a dorostenek, kam se po vyniakjícím výsledku z Třince, kde se konal šampionát moravský, kvalifikovaly děvčata ze Slovácka. Ty pak doplněny o 3 hostující závodnice ze sousedního Zlína předváděly před zraky přítomných diváků bojovného kolektivního ducha, velké odhodlání a výkony někdy až za hranicemi jejich dosavdních možmností !!! Tým vedený neformální kapitánkou Kateřinou Vávrovou o jejímž počínání se dočteme v samostatném článku , skončil mezi 8 nejlepšími celky České republiky, které do finále postoupily na úžasném 5. místě, když před sebe pustil jen tradiční mládežnické bašty z Vítkovic, Jablonce, Olomouce a Dukly Praha. Naopak týmy z České Lípy, Pardubic a z Prahy- Jeseniovy se musely tentokrát sklonit před umem našeho mladinkého týmu !!!!

Eden znamená hebrejský ráj, kde po smrti existují duše zemřelých. Pro křesťany duše bohabojné ve věčné blaženosti, pro muslimy v rozkoši... Každý nechť si prosím vybere podle svého gusta, ale je jedno jisté, jako v ráji se někdy musely cítit mladinké atletky z Uherského Hradiště a Zlína.

 Nejvíce se nám dařilo na krátkém  sprintu, kde jsme zásluhou vítězství Kateřiny Vávrové a 9. místa Simony Sedláčkové získaly na stovce 13 bodů a na dvoustovce bodů 12, když Kačka opět přidala vítězství a Simča si o jedno místo pohoršila. Úspěch sprinterek pak doplnila štafeta 4 x 100 m , která zvítězila ve složení Brázdilová Tereza-Resslerová Kačka, Sedláčková Simona a Vávrová Kateřina v hezkém čase 50,34 s a připsala týmu další 11 bodový zisk. Bodovalo i hradištské "béčko", které běželo ve složení Miklášová- Zálešáková -Slováková-Klišíková a čas 54,09 znamenal další 2 body. Celkově tedy na hladkých, krátkých sprintech 38 (!!) bodů z celkového počtu 90.....

Velkou oporou Hradišťanek byla i Terezka Brázdilová, která kromě vítězství ve štafetě, kde běžela moc hezky 1. úsek, získala stříbro za výkon 11,30 m v trojskoku a v dálce jí výkon 543 cm zajistil hezké 5. místo a 6 cenných bodů pro družstvo. Otec - tenér Jirka Brázdil, musel mít z počínání své dcery jistě velkou radost.

Jen těsně pod stupni vítězů skončil bojovný kvartet čtvrtkařek, který běžel ve složení Resslerová Kateřina-Herzogová Petra-Švehláková Eva - Polášková Kateřina . Holky, se vydaly na ovále ze všech sil a odměnou jim byl kvalitní výsledek 4:17,42 a 7 bodový zisk za 4. místo pro družstvo.

Čtvrtá doběhla na půlce i hostující závodnice ze Zlína, svěřenka úspěšného trenéra Milana Nožičky - Petra Herzogová,která zaběhla velice solidních 2:24,16 min.

Páté místo přidla mladinká kladivářka ze stáje Jendy Horáka - Karolína Klišíková, ač věkem ještě žákyně, s noblesou se popasovala se startovním polem plným zkušenějsších závodnic a výkon 40,62 , přinesl dalších 6 bodů pro tým.

Obětavě do obou štafet, o kterých píšeme výše, nastoupila všestranná Kateřina Resslerová, která kromě štafetového  bodového zisku , přidala i výborné 6. místo na dlouhých překážkách, když běžela 47,05 s.

Její partnerka z tréninkové skupiny Ivana Resslera, Šárka Polášková, si pak za 8. místo ve skoku vysokém připsala 3 body a 1 bodík jetě přidala v dálce.

O bodový zisk se zaloužila i 7.  místem Soňa Zálešáková v tyčce a hostující Marie Slováková v oštěpu, ve kterém skončila 8 a 1 bod na krátkých překážkách přidala Eva Švehláková.

Zbylé závodnice pak již na bodový zisk nedosáhly, ale i ony nasbíraly v pražském Edenu cenné zkušenosti a také svým povzbuzováním pomohly k výbornému výsledku týmu ze Slovácka, které se dokázalo se postavit důstojně nejlepším mládežnickým týmům z České republiky s mnohem početnější čelnskou základnou, než je ta naše!!!!

VELKÁ GRATULACE !!!!

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved