Verča zaostala jen pět desetin vteřiny za hranicí extra třídy 40 vteřin na 300 metrů žákyň...

Při Mezikrajovém utkání žactva, které se konalo v Praze se sešla kompletní česká žákovská špička při závodech, které se odehrály ve výborné atmosféře a za výborných podmínek. Teplo, mírný vítr do zad a slunečná obloha to byly podmínky do kterých nastupovaly nominovaní andílci k měření sil s ostaními závodnicemi z celé republiky.
Verča měla před sebou nelehký program: 60 m rozběh, 60 m finále, 300 m a štafeta 4x60 m. Kája Kořínková pak byla nominována na 100 m překážek a štafetu 4x60. Klárka Hercíková pak doplnila sestavu jako tyčkařka.

Veronika v ideálních podmínkách nastupoval k běhu na 60 m odhodlaná konečně poprvé pokořit hranici 8 vteřin..

a podařilo se hned v rozběhu, který vyhrála v čase 7.98 ! Za hodinu pak zaklekla do bloků v šestičleném finále. Bohužel první start, který se Verče vydařil opravdu na jedničku, byl po chvilce zaváhání starterem  vrácen, pro ulití závodnice Šínové. Druhý start byl již tročku opatrnější, Verča však zabojovala a opět si vylepšila osobní rekord na konečných 7.94. Z pohledu umístění skončila sice na 6 místě, ovšem to Veroniku nemusí vůbec mrzet. Zaběhnout 7,94 v běhu, kde vítězka běžela 7,65 není vůbec ostuda. Navíc víme, že na startu jsou rezervy a také v poslední metry byly poznamenány drobným zaváháním. Takže rezervy zde jistě ještě jsou.
Za necelou hodinu po úspěšném vystoupení na šedesátce, měla Verča na programu svůj běh na 300 m. Bohužel vzhledem k tomu, že letos běžela třístovku jen jednou, tréninkově na KP družstev, měl její čas přes 42 vteřin hodnotu pouze do druhého běhu. Je škoda, že se nemohla utkat v prvním běhu s vynikajícími soupeřkami jako je Barbora Malíková či Anna Kozlová. Z toho běhu nakonec vzešel i nový český rekord 38,63 Malíkové a další čas pod 40 vteřin 39,67 Anny Kozlové. Veronika však svůj běh zvládla na jedničku, motivací jí byla běžkyně ve vnější dráze, kterou prvních 200 metrů dotáhla a na závěrečné rovince to byl již pouze sólo závod s časem. Verča jej však zvládla bravurně a vylepšila si ten den další osobní rekord na 40,50 !

Kája Kořínková měla před sebou velkou výzvu v podobě svého dosavadního času 15,83 na 100 m překážek. S tímto časem nebyla dosud moc spokojená a tak v sobě živila velkou míru odhodlání něco s tím provést. A taky provedla ! Ve velmi dobrých podmínkách zaběhla výborných 15,21 a vylepšila si tak osobák o více jak půl vteřiny. A to jsem přesvědčen, že Kája zdaleka neřekla své poslední slovo.

Klára Hercíková si mezi tyčkařkami vyrovnala osobák 270 cm a mezi mnohdy i o dvě hlavy většími závodnicemi se rozhodně neztratila.

Zlatou tečkou programu pro Káju a Verču pak byla účast ve štafetě na 4x60 metrů ve vyrovnaném českém rekordu

Jednalo se sice o krajskou štafetu, ovšem svým složením veronika Milotová, Karolína Kořínková, Leona Vokálová a Barbora Hůlková, to byla takéž čistě oddílová štafeta. A holky se rozhodly čarovat. Jejich předávky by't s mírnými rezervami, dosáhly vysokého standardu a jejich běh byl skutečně rychlý. Výsledkem byl pak čas 29,73 což je současně Krajský i oddílový rekord a navíc je to čtvrtý čas historických tabulek žákovských štafet vůbec.
Mezi čistě oddílovými štafetami, je to pak vyrovnaný vyrovnaný český rekord. Štafeta LIAZu ve které mají andílci dvojnásobné zastoupení se tak včera stal spoludržitelem českého rekordu.

Andílci mně tak v sobotu velmi potěšili a ukázali, že budoucnost skupiny může být zase úspěšná.

Sezona ještě neskončila čeká nás jetě několik závodů a tak GO Andílci !