Osobáky padaly jak na běžícím páse během celého víkendu !

Po období nesmírně odporného počasí ve kterém snad atletiku ani nelze provozovat, jsme v sobotu vyrazili do slunného atletického víkendu, který přes kolo krajského přeboru dorostu a juniorů směřoval k nedělnímu krajskému přeboru jednotlivců v České Lípě.

A byl to vydařený víkend.

Začnu snad jen výčtem osobních rekordů:
Sobota:

Tomáš Dostrašil 110 m překážek - 14,70 - zlepšení dosavadního osobáku o více jak půl vteřiny !
Valeriy Hres 100 m - 11,46 - zlepšení osobáku téměř o půl vteřiny
Vojta Karásek 100 m 11,74 - zlepšení dosavdního výkonu o 2 desetiny
Kačka Hornová 100 m 12,85 - konečně vylepšení o více jak půl vteřiny

Neděle:
Valeriy Hres 400 m - 51,43 - zlepšení osobního rekordu o vteřinu a 2 desetiny !
Vojta Karásek 200 m - 23,85

Výkony na kterých se podepsaly okolnosti:

Neděle
Klárka Michalská trojskok 12,97 - bohužel opět s větrem

Sobota:
200 m: Val Hres a Vojta Karásek NEZMĚŘENO !!
Nevím již co říci, ale pociťuji naprostý zmar. Pokud jsme se během celého jara potýkali s absolutní nepřízní počasí a kluci měli natrénováno - jen to prodat. Byli výborně připraveni a v prvním závodě za slušného počasí podali skvělý výkon. Pak mně opravdu strašně mrzí skutečnost, že nejsme schopni na závodech změřit ani čas !!
Ta dvoustovka byla zvláště ze strany Vala, ale i Vojty skutečně vydařená. Na mých stopkách jsem zaznamenal u Vala čas, který by byl zcela jistě pod 23 vteřin a Vojta Karásek by jistě měl zajištěnu účast na Mistrovství republiky. Bohužel ! Ze zmateného pobíhání časoměřičů po tribuně po doběhu tohoto běhu mi bylo jasné, že nebylo změřeno a tak se nakonec do výsledků dostaly ruční časy o jejichž změření si myslím své !!

Vojta Karásek tak přišel o možnopst účasti na Mistrovství republiky !!
Ovšem to nikoho přeci nezajímá....

Je zbytečné plakat nad rozlitým mlékem, ale je mi líto těch kluků, kterým takováto hloupost jistě nepomůže !

Máme za sebou rušný víkend. Kromě osobních rekordů musím zmínit také pěkné vystoupení Vojty Truhláře v neděli ve větrné loterii v trojskokanském sektoru České Lípy.
Jeho 14,47 je jen 1 centimetr za osobním rekordem a já věřím, že v příznivějších podmínkách bude ten výkon jistě ještě mnohem dál. Protivítr se v poryvech dostával k 5 m za sekundu a pokud takovouto větrnou stěnu chytíte na rozběhu, těžko s tím něco dělat.
Vojta však kažodpádně formu má a v Táboře mezi dospělými trojskokany ji jistě prokáže.

Jedinou zklamanou tak po víkendu je Linda, té se letos na jaře nedaří a nyní jsme v začarovaném kruhu. Nevýrazné výkony nahlodávají sebedůvěru a její nedostatek pak zase nepomáhá ke zlepšení těchto výkonů. Linda však nesmírně chce je odhodlaná udělat maximum pro to aby na blížícím se Mistrovství republiky uspěla a já věřím , že se vše v dobré obrátí. Jistým náznakem zlepšení by mohl být velmi vydařený běh jejího úseku ve štěfetě na 400 m. Dlke mých stopek to byl výkon, který zcela jistě koreloval s jejím osobním rekordem na této trati. Také běh vypadal mnohem lépe než při posledních závodech. Já Lindě věřím !

Máme za sebou první pěkný víkend sezony, Andílci konečně ukázali co v nich je. Dokázali, že v přípravě opravdu tvrdě pracovali a já věřím, že do vrcholu sezony nám vydrží zdraví a forma ještě poroste.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved