Do ligových bojů jsme vstoupili úspěšně 6 osobními rekordy !!!!

Zatímco Zdenda začíná pomalu po zranění s treninkem, Martina musí ještě 2 týdny chodit o francouzských holích a Barunka  musela navštívit dlouho dopředu plánované vyšetření u lékaře specialisty, nastoupili Vašek s Bočou do bojů o první prvoligové body. Oba dva si vedli úspěšně, Tomáš Boček si dokonce hned třikrát překonal osobní rekord.

Oba borci nastoupili k náročné kombinaci disciplin100,400 a 200 m. Z rozběhů stovky shodně postoupili časy Boča 11,64 s a Vašek 11,69 s do 6 členného finále B, ve kterém Vašek pustil před sebe jen opavského Barana a protnul cíl jako druhý celkově pak 8., v novém osobním rekordu 11,45 s   přičmž ten starý z loňska překonal o 12 setin. Jen 5 setin za Vaškem doběhl na 3. pozici Tomáš Boček, který svůj osobák časem 11,50 s překonal o setinek 13.

Dvacet minut po finálovém běhu stovky stáli oba borci na startu nejsilnějšího rozběhu čtyřstovky. Vašek závod, který se běžel za velkého dusna hodně přepálil a na třístovce , kterou proťal za 35,9 s ještě vedl, ale síly mu úplně odešly v posledních 30 m a nakonec se musel spokojit s časem 51,21 s a  pátou pozicí. S výsledkem ale po vyčerpávající viroze může být víc než spokojen, vloni začínal sezonu  časem o 1,2 horším a dnešní čas je jeho nejlepším časem dosaženým pod širým nebem. K výbornému výkonu se vzepjal Tomáš Boček, ten si naopak výborně síly rozvrhl a odměnou mu byl nový osobní rekord, který má u jeho jména od dnešního dne hodnotu 51,82 s a Tomáš v přímém souboji porazil mimojiné i dobře připraveného Šmatláka z Opavy. Celkem jsme na čtvrtce získali pro Hradiště solidních 10 bodů.

O hodinu později se běžela dvoustovka, ke které nastupovali oba již dost unavení, ale chtěli využít rychlé třinecké dráhy a tak ještě zmobilizovaly všechny síly a ve svých rozbězích zaznamenali pozoruhodné výsledky.Nejdříve Vašek ve druhém běhu si lehce poradil s olomouckým Novotným (letos už na dvoustovce  23,05 s a 710 cm v dálce) či  opavským Hulínkem a doběhl na druhé pozici v čase 23,15 s. Ještě lépe se vedlo Bočovi, ten dokonale využil ideálních povětrnostních podmínek (1,9 m/s), dobře se vyvezl za opavským Schindlerem a nakonec v novém osobním rekordu 23,07 s  a přímém souboji porazil jak opavského Vystrka tak i výborného sprintera Jardu Šmotka, běhajícím v dresu AK Olomouc. Za celkové  9. místo si o připsal 2 body, Vaškův čas tentokrát na bodový zisk nestačil a musel se spokojit s 11. místem

Dohromady tedy získal Vašek, který byl nejúspěšnějším členem zdecimovaného mužského týmu Hradiště 9 bodů o bod méně si připsal Boča a 1 bodík vydoloval nestárnoucí Pepa Blaha.....

V Uherském Hradišti startoval Tomáš Daněk, který pro první ligu letos ještě nedorostl a nechtěl jsem jej,coby stále ještě dorostence frustrovat v soubojích s vyspělými atlety. A druhá liga je pro Tomíka s jeho současnou výkoností jak šitá na míru... Nejdříve mimosoutěž startující Tomáš vyhrál v čase 54,67  rozběh čtyřstovky, překonal o 7 desetin svůj 2 týdny starý osobák a běžel o celé 2 sekundy rychleji než v letošní hale !. Celkově by pak Tom skončil na výborném 2. místě !!!  Na dvoustovce pak Dančí překonal poprvé hranici 25 sekund a svůj osobáček z loňského roku vylepšil o více jak sekundu na hezkých 24,98 s !!!!