Výborné zlepšení osobního rekordu Klárky v trojskoku na 12,27 - to je nejhodnotnější výkon andílků v uplynulém víkendu

Při prvním kole první ligy žen v Liberci startovaly Annna-Marie Rappová a Klára Michalská jako jedny ze závodnic na kterých je z velké míry zodpovědnost za přínos bodů družstvu.

Holky se své role nezalekly a ve svých disciplínách přesvědčily všechny o svých kvalitách.

Amča Rappová nastupovala tradičně k dálce jako první. Po viróze z uplynulých dní byla přece jen trošku oslabená avšak nakonec jsme se rozhodli pro dálku a start na 200 metrů vzhledem k tomu, že sprint na 100 metrů pravidleně s dálkou koliduje.

Amča měla na dálku klid a bylo vidět, že je si vědoma své role favoritky. Poprvé v sezoně se nám podařilo trefit pět pokusů na prkno a to považuji za úspěch. Amča se postupně zlepšovala až na konečných, byť větrných (2,4 m/s) 577 cm. Zapsáno v tabulkách tak bude 575 ze třetího pokusu.

Pro atak šesti metrů nám přeci jenom chyběla trošku větší jiskra.

Při svém startu na 200 metrů se Amča po dlouhé době opravdu hodně vytrápila. Běžela velmi dobře a čas 25,74 je jen 4 setiny za osobním rekordem. Na posledních 40 metrech se však Amča prakticky zasekla a bylo z toho velké trápení. Výrok - "tohle již nikdy nepoběžím !" jsem chápal.

Anna-Marie má velmi dobře rozjetou sezonu, ještě nikdy neměla začátek sezony v tak vysokém standardu s výkony přes 570 při každém startu. Věřím, že s dalšímy týdny půjdou výkony nahoru.

Klára Michalská byla přihlášena na 100 m překážek, kde také ona byla v roli favoritky. Bohužel se nám nedaří stále přenést přechody překážek z tréninku či rozcvičování do závodu. Prvních 5 překážek Klára bojovala o třetí místo nakonec silou vůle urvala dělené první místo, kdy ani cílová kamera nerozhodla ktrerá z dvojice Michalská, Šíbová je vítězkou.

Čas 15,04 není nijak světoborný, avšak na zisk 10 bodů stačil.

Po překážkách nastoupila Klára do trojskokanského sektoru. Prkno ve vzdálenosti 9 metrů jí vyhovovalo a již při rozeskakování vypadala velmi dobře. Prvním skokem jsme přešlápli daleký-daleký pokus. Druhý pokus 11,35 znamenal zajištění finálové účasti a ve třetím se Klára rozhodla skákat a byl z toho nový osobní rekord 12,27 m. Tímto pokusem se ujala vedení jak v soutěži tak v současných juniorských tabulkách !! Ve čtvrtém pokuse již jen 11,83 a ostatní pokusy Klára vynechala - již se připravovala na štafetu na 4x100 m.

V sestavě Hamáčková. Sirůčková. Michalská, Rappová dosáhly velmi dobrého času 49,60 a zvítězily v tomto kole ligy.

Celkem tak holky přispěly do družstevní sbírky 45 body.

Dohromady jich družstvo získalo 179,5 což znamenalo nakonec třetí místo za Starou Boleslaví o kterém při rovnosti bodů rozhodl větší počet prvních míst.

Kluci po loňském pádu z první ligy jeli poprvé ke svému startu na druhou ligu - tentokrát do Jihlavy.

Dominik Žižka byl ještě ve středu, kdy jsme se viděli naposled, plný optimismu a myslel si při svém prvním letošnín venkovním startu na 400 metrů na čas pod 51 vteřin.Žel člověk míni a zdraví mění. Od čtvrtka zažíval Dominik muka střevní chřipky a jeho start byl ohrožen. Nakonec se Domas projevil jako velký bojovník, který pro družstvo umí vydat maximum a vyrazil na svou trať 400 metrů.

Čas 51,92 považuji vzhledem k okolnostem za maximum možného. Dominik po doběhu strávil mnoho minut na WC ale nakonec pro družstvo ještě stratoval na 4x100 metrů.

Snad má Dominik za sebou tyto potíže a pro příští start na 400  metrů bude již plně v pořádku.

S Filipem Spurou - jsme se vzhledem k treninkovému výpadku rozhodli nakonec pro start v alternativních disciplínách s to skoku o tyči, zde si vytvořil nový OR 370 cm, a dálce - výkon 595 cm.

No příští týden nás čekají družstva juniorů a Mistrovství republiky se již neúprosně blíží.