Během soboty závodili atleti jablonecké Atletiky s radostí za svá družstva po celé republice.

Pojďme od juniorů až po žáky:

Klára Michalská a Amča Rappová plnily své povinnosti v Břeclavi, v družstvu juniorek v dresech AK Olymp Brno za které hostujeme. Amča Rappová zvítězila v dálce výkonec 545 cm, a na stovce časem 12,81 obsadila 4 místo.
Klárka Michalská běžela velmi hezky 100 m překážek. Uvolněně bez stressu a časem 14,65 zaostala jen kousek za osobním rekordem (14,52). Podlehla jen o kousek letošní suverénce této trati mezi juniorkami Janě Sotákové.

V trojskoku stačil výkon 12,48 na první místo a druhý pokus, kterým tento výkon skočila byl také poslední v této soutěži který Klára skákala.

Za dorostence závodil Tomáš Dostrašil a Linda Mejstříková v Pardubicích

Tomáš má bohužel stále problémy se zadním stehením svalem a to výrazně poznamenalo jeho podzimní výkonnost a také jeho čas v tomto závodě. Čas 16,05 stačil pouze na deváté místo a k hladké stovce již Tomáš ani nenastoupil. Rozhodli jsme se ukončit sezonu byť pro družstvo dorostenců bude neúčast Tomáše při finále ztrátou. Bohužel nedá se nice dělat musíme být hlavně zdraví abychom mohli začít podzimní přípravu bez omezení.

Linda Mejstříková se letos tala jednou z nejvíce bodujících závodnic jak v odrostenkách tak také v první lize. V dorosteneckém semifinále se dokázala prosadit na osmistovce na druhé místo stabilním časem 2:18,26 a na trati 400 m byla 4 v čas 60,67.
Linda již pociťuje trošku únavu a tak se těší na finále mistrovství dorostenek po kterém již sezonu ukončíme. Také se těší na soustředění do Tater kam se vypravíme již začátkem října.

A naši žáci ?

Vojta Karásek opět ukazoval na tartenu v Bílině, že trenink o prázdninách se vyplatil. Nový osobní rekord na trati 150 metrů 17,79 je vylepšením loňského výkonu téměř o vteřinu. Také na třístovce Vojta nezklamal a svůj díl bodů přinesl za čas 38,97
Vojta může být s podzimem spokojen. Věřím, že ve finále bude opět oporou družstva LIAZu.
Valeriy Hres bohužel pociťuje naopak trošku výpadek přípravy o prázdninách, přesto i on bodoval ve štafetě, na 150 m za 18,46 a na třístovce za 39,86.

Nyní nás čekají jen finálová utkání v pátek tento týden pak trochu odpočinku a hurá do Tater a do přípravy na další sezonu.