Zahájení letní atletické sezony se počítá opravdu již spíše na dny než týdny a tak i naše příprava taktéž už pěkně "šturmuje". Náročné kondiční tréninky se značnými objemy už pomalu nahrazují tréninky zaměřené na rychlost a rychlostní vytrvalost, intenzita stoupá, časy se zrychlují a intervaly prodlužují, což jistě přivítali zejména sprinteři specialisté jakým je například Zdenda Stromšík... . Čtvrtkaři to mají trošku složitější, ti mají na programu před sebou pořád ještě pěkné hnusárny a řadu opravdu zakyselovacích tréninků jakým byl například ten včerejší. Tři pětistovky s intervalem 12 minut zvládl nejlépe Vašek Vlček, když potěšil nejen sebe, ale i trenéra a mnohým přítomným na stadionu vyrazil dech závěrečným zrychelním na posledním úseku, který běžel za 1:10 min (!!), když ty první dva byly jen o 5 resp 10 procent pomalejší !!  Včerejší časy naznačují, že by se Vašek už v letošní sezoně, nemusel při čtvrtce v závěrečné rovince tolik trápit......

Také jsme při rychlostním tréninku vyzkoušeli poprvé nové fotobuňky a i když jsme trénink zaměřený na rozvoj rychlosti nešli ještě s plným nasazením a spíše se krotili na intenzitě 92 max 95 % úsilí, časy naznačovaly, že i rychlostně bychom na tom nemuseli být v letošní sezoně  vůbec zle. Rychlostní příprava však teprve začíná a přece jen máme ještě relativně hodně času na vybroušení sprinterské formy. Nejen na ní budou intenzivně pracovat v následujících dnech členové našeho sdružení při závěrečných soustředěních.

Již zítra vyjíždí velká skupina pod vedením Martina Michalského tradičně na jih do italského . Z jabloneckých členů zůstane doma a tam se také bude připravovat jen Martin Černák, kterého letos čekají přijímačky na střední školu a zraněný Filip Spura. Naopak do Itálie odcestují s Martinem i 3 Hradišťáci: Tomáš Boček, který byl v Itálii již vloni a moc si přípravu pochvaloval, poprvé vycestují i nové akvizice sdružení Barbora Ohnoutková a mladinká ještě žákyně Simča Sedláčková, která s námi trénuje už třetí týden a brzy ji založíme na našich stránkách vlastní profil a blíže ji představíme.

Zdenda Stromšík, Vašek Vlček a já (tedy J.V) odjedou o 2 dny později na reprekemp, který se koná stejně jako v roce loňském v maďarském . I tady nás čeká naročných 9 dnů tréninkové přípravy, ale podmínky v Maďarsku jsou k tréninku vynikající a my budeme jistě nejen intenzivně využívat ke své přípravě výborné atletické tréninkové zázemí, ale i úžasné termální prameny, které po těžkých trénincích skvěle regenerovaly zničený organismus. Jen to moře a přilehlé pláže budeme našim "Italům" tak trošku závidět.....Doma zůstane ze studijních důvodů jen Tomáš Daněk, který se bude připravovat společně se Zdenou Parákem v domácích podmínkách a Martina Salčáková, která v inkriminovaném termínu hraje kvalifikační turnaj na Mistrovství Evropy v házené juniorek na Ukrajině...

Obě skupiny se navrátí pak po Velikonocích a po krátkém oddechu nás už budou čekat první starty na atletických oválech !!!

 

J.V. 13.4.2011

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved