"Hardcorové" tréninky na africkém jihu se stupňují !!!!

Naše soustředění tady na jihu afrického kontinentu se přehouplo do druhé poloviny. Všichni již mají v nohách pořádné tréninkové objemy, ale při dnešním tréninku maximální rychlosti to na žádném ze svěřenců ještě nebylo téměř  znát a Majka se Štěpánkou předváděly dokonce své nejlepší rychlostní tréninkové ukazatele. Po včerejší dopolední posilovně a odpolední pořádné porci násobených odrazů, které jsme všechny odchodily na měkkém travnatém oválu místní univerzity, byla dnes na programu "rychlost" . Za doby našeho dosavadního pobytu již třetí a i dnešní trénink dopadl více než obstojně. 

Zatímco Zdeněk STROMŠÍK dnes trénoval nácvik nízkého startu společně s Janem Velebou, Honzou Jirkou a Jáchymem Procházkou a poté se borci oddali nácviku štafetových předávek, holky a Honza běhali rychlostní pyramidku 40-50-60-50-40 metrů a trénink na rozpáleném tartanu ukončili dvěma svižnými stopadesátkami. Všichni předváděli výkony na hranici svých tréninkovýh maxim, jen Honza , který si stěžoval na silnou bolest okostic, trochu zaostával. Při stopadesátkách to ale na něm už  nebylo vůbe znát a s výslednými časy jsem byl spokojen.

Odpoledne půjdeme na travnatém oválu již jen mírná tempa, ale zítra čeká na všechny další náročný trénink speciální vytrvalosti. Neoblíbenou jednu "specku" jsme už tady minulý týden abolovovali a dopadla rovněž velmi uspokojivě. Zítra se ukáže, zda jsme i v únavě schopni v nastoupeném trendu pokračovat.

A jak vlastně vypadá náš tréninkový týden ?? Za týden absolovujeme celkem 10 tréninkových jednotek. V pondělí, úterý, čtvrtek a v pátek trénujeme dvoufázově, ve středu a v sobotu máme jen jednu dopolední, ale za to velmi námáhavou tréninkovou jednotku. No a v sobotu se všichni můžou oddat zaslouženému odpoinku.

Právě o víkendu naštívil trenér svou rodinu ve 400 km vzdáleném Dundee kde žije moje teta Ruth, strýc Willi a bratranec Gerhard. Zatímco moje maličkost se všemi setkala přesně před rokem, moje žena viděla všechny výše vyjmenované naposledy před 22 lety. Věřte, že to bylo velmi milé a dojemné setkání a politické rozhovory o směřování a zejména budoucnosti této nádherné země nebraly se vedly dlouho do noci...

Příště zase něco o zlatu, diamantech a ostatním nerostném bohatství této úžasné země.

J.V. 13.12.2016

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved