Soustředění atletických nadějí v San Benedettu se vydařilo !

V letošním roce se pravidelného soustředění ve střední Itálii zúčastnil rekordní počet mladých atletů a atletek z celé republiky. O početnosti svědčí fakt, že na místo určení sváželi sportovce tři autobusy z Liberce, Prahy a Ostravy.

Nebývalý počet téměř 140 atletů se velmi kolegiálně podělil o stadion v San Benedettu a také o prostory pláže která je nedaleko ubytování. Pláž se zdá být nekonečná a prostoru pro trénink skýtá opravdu mnoho. Vzhledem k počtu atletů jsme během soustředění navštívili také několikrát stadion nedalekém městě Fermi a tím jsme získali další prostory pro kvalitní tréninky.

Dlužno dodat, že soustředění se zúčastnily sportovci z celé republiky namátkou, v čele s mistryní světa do 17 let z Ostravy, Kateřinou Cachovou. Dále se zde připravovala s jejími sprinterkami. Překážkářky pak měly velmi dobrou možnost trénovat pod vedením bývalé české rekordmanky na 100 m překážek Ivety Rudové, tyto tréninky a zvláště pak její zkušenosti jim jistě v mnohém pomohou. Velmi silně byl zastoupen Liberecký kraj se skupinou vícebojařů Míry Ruckého, sprintery ze sportovního Gymnázia v Jablonci pod vedením Milana Semráda. Také se zde připravovala další naděje vícebojů z České Lípy či početná skupina mládeže z Jičína.

A samozřejmě také Martyho Andílci a Vlčata.

Pro naše dvě skupiny se jednalo o druhé společné soustředění tentokrát již opravdu velmi atletické. Příprava odpovídala termínu soustředění a blížící se sezoně takže nechyběla speciální příprava jak běžecká tak technická na stadioně. Dále jsme také usilovně posilovali, zvláště pak za využití písečných pláží italského pobřeží.

Všichni zvládli tréninkový program velmi dobře a také jejich chování bylo vyspělé.

Během pobytu nás neohrožovalo ani zemětřesení ani někdy trošku chladnější počasí. Také místní hadi naštěstí nikoho nekousli.

Všem patří za zvládnutí tohoto náročného programu DÍK a nyní se již jen těším na nadcházející sezonu.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved