První soustředění členů "Atletiky s radostí" mimo evropský kontinent, dopadlo skvěle. Když jsme minulý pátek opouštěli runway ruzyňského letiště, přece jen měl trenér, který zodpovídal za skupinku 5 mladých nadějných atletů v hlavě několik otazníků. I přes skutečnost, že je mu tato destinace dobře známa z četných letních dovolenkových pobytů, uprostřed zimy odlétal i on na sever Afriky vůbec poprvé. A tak se v duchu ptal sám sebe, naplní pobyt naše očekávání, vydaří se počasí, budeme mít přístup na stadion, bude stačit polopenze věčně hladovým adolescentům .... ??? 

Nakonec se ukázalo, že krok, který jsme učinili byl výbornou volbou. Počasí i přes arktickou zimu, která vládne na evropském kontinentu nám vyšlo parádně a mimo dvou dnů, kdy z evropské pevniny foukal poměrně studený vítr, se teploty pohybovaly mezi 18 - 22 stupni, a tak jsme mohli v téměř ideálních klimatických podmínkách absolovovat 13 tréninkových jednotek ve vysoké intenzitě a patřičné kvalitě. Část tréninků (tempové úseky, odrazy, hry - beach volejbal, fotbálek) jsme uskutečnili přímo na pláži bezprostředně sousedící s naším hotelem. Přístup na stadion, který byl vzdálen 5 minut volné chůze od našeho místa pobytu se nakonec ukázal jako zcela bezproblémový a za malou úplatu 5 dinárů na osobu a den (cca 65,- Kč) nám poskytl vše potřebné. Kromě asi 8 členné skupiny sympatických mladých tuniských atletů a atletek, jsme byli na malém stadionu úplně sami. Všichni, včetně správce se k nám chovali velmi přátelsky a chtěli nám poskytnout to nejlepší co mohli nabídnout. 333 metrů dlouhá 4 dráha by sice v České republice nepatřila k nejmodernějším, ale stadion nebyl špatně vybaven. Nechyběly přakážky v dostatečném počtu, "placka" na běh s odporem či posilovna s asi 10 (!!) osami... Letos poprvé jsme obuli tretry a některé časy při tréninku rychlosti, byť s větrnou podporou trošku šokovaly a trenér se ptal sám sebe, zda večer při koštování slovácké slivovice poněkud nepřebral a jeho reakce nejsou po ránu výrazně zpomaleny.. .. Vašek s Bočou odtrénovali navíc i své první tréninky zaměřené na spec. a rychlostní vytrvalost a časy byly výrazně lepší než časy z jara, natož z prosince loňského roku !!!

Samotný hotel Marabout se ukázal být též šťastnou volbou. Skvělé snídaně a večeře formou švédských stolů musely uspokojit i ty nejnáročnější gurmány a tak hladem  opravdu nikdo netrpěl. Polopenze se ukázala dokonce jako nutností, poněvadž druhou fázi jsme vzhledem k rychlému západu sluníčka v tomto ročním období museli absolovovat o něco dříve a tak by opulentní oběd v hotelové restauraci  byl i zcela nevhodný. Navíc přímo u stadionu bylo skvělé bistro a tak hambáč za 2 dináry a čerstvě vypresovaná š´táva z pomerančů rostoucích v zahradě za bistrem, plně postačila a k odpolední fázi, která začínala mezi 14:00 a 14:30 jsme nenastupovali s plnými bříšky. Večeře, která se skládala z několika chodů, kdy nechybělo hovězí, kuřecí, krůtí maso, ryby,  skvělé tuniské speciality,které neumím ani pojmenovat, široký výběr salátů a nezbytné zákusky s pařížským krémem či zmrzlinou, útočily na všechny naše smysly a nebylo pro nás snadné oddolat , nakonec podlehl i trenér bojující neustále s nějakou dietou a tak se jeho plánovaný  pohodový pozdrav slunci, pro něj změnil v tvrdý pětikilometrový ranní výběh na pláži "ostrým tempem", aby se do předvánočního Česka nevracel obtěžkán 2-3 kilogramy navíc.

K regeneraci nám dobře sloužil vnitřní hotelový bazén vyhřívaný na teplotu 30 stupňů, existovala i možnost využití hotelového maséra, ale tu jsme nakonec i kvůli poměrně vysoké taxe nevyužili. Naopak jsme nepohrdli hotelovými tenisovými kurty i když času moc nezbývalo. V jediném volném úterním odpoledni jsme společně navšívili luxusní přístav Port Kantaoui, který leží cca 8 km od města Sousse, kde jsme byli ubytováni. Tento resort, koncipován jako zahradní město, byl vybudován v roce 1979 a nabízí vše možné i nemožné zejména lidem nemající nouzi o peníze. Přístav pojme na 350 plavidel a kotví zde zejména jachty milonářů z celého světa. Okolí lemují četná golfová hřiště a obytné domy význačných a finančně zajištěných obyvatelů Sousse......

Co napsat závěrem ??? Snad jen stručně - že nám to vyšlo a všichni, kteří toto soustředění absolovovali - Klárka Michalská, Martina Salčáková, Zdeněk Stromšík, Tomáš Boček, Vašek Vlček a trenér(tedy Jaroslav Vlček) se shodli, že by se na stejné místo vrátili znovu a pobyt si ještě o týden prodloužili. Vzhledem k výhodnému kursu koruny, nízce nastaveným cenám v Tunisku a vstřícnosti správce stadionu v Sousse by to neměl být problém a už při loučení jsme byli utvrzováni, že se máme určitě objevit znova. Této nabídky zcela jistě  rádi využijeme......

J.V. 19.12.2010

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved