Kačka čaruje !!!!!

Spanilá jízda letní sezonou 2013 Kateřiny VÁVROVÉ nebere konce  a při druhém kole národní ligy družstev  předvedla tato subtilní dívenka na vyškovském oválu koncert, který mě a nejen mě vháněl znovu slzy do očí.  

Poté co ve Frýdku Místku v úterý běžela Kačka třístovku za famózních 39,72 s a tímto časem se dokonce ocitla na 2. místě nerdukovaného evropského žebříčku, mezi až o 2 roky staršími dorostenkami, dnes nastoupila ve Vyškově k oběma sprinterským disciplnám. Podmínky, v letos tolik nevyzpytatelném počasí nám přály. Nebylo sice příliš teplo (okolo 17 C) ale nepršelo a do zad foukal mírný vítr o hodnotě do 1,0 m/s. Co víc si přát, v letošní sezóně nemůžeme být příliš vybíravý....

V 11. 45 hod se Kačka postavila ke startu stovky... V tuto chvíli  její osobní maximum ze Svitav 12,34 s bylo v ohrožení, poněvadž na Olympic Hopes bylo citelné chladno (11 C) a Kačka v těchto dnech prokazovala na tréninku až snovou fazonku. Kačka si byla dobře vědoma, že dnes by to mohlo vyjít a tak se i stalo a to bezezbytku. Mladá slečna znovu dokázala, že je schopna naplňovat přísliby, které ukazuje na tréninku a přidat i nějakou tu nadhodnotu navíc. Kačka skvěle odstartovala, metr za metrem získávala ohromný náskok, proti mnohem starším a zkušenějším soupeřkám a nakonec se v cíli zastavila časomíra na neskutečných 12,07 s !!!!! Tímto časem Kačka překonala nejen svůj vlastní oddílový žákovský  rekord, ale i rekord krajský !!!!! Navíc hodně hlasitě zaklepala na dveře šéftrenéra mládeže, který bude již za  3 týdny rozhodovat, kdo odcestuje na EYOF do Utrechtu !!!!! Čas Kačky je jednou z nejlepších žákovských stovek historie, jen pro ilustraci, dorostenecká česká rekordmanka v běhu na 60 m a dnes již účastnice MS 17 letých Veronika Paličková běžela vloni coby žákyně stovku o 7 setin pomaleji, než je dnešní fenomenální čas Kačky !!!!

Původně byla Kačka přihlášena jen k běhu na 100 m, ale forma se musí využít. Nejdříve jsem musel organizátory přesvědčit, aby mi Kačku zařadili, alespoň do druhého běhu, poté jsem musel přemluvit Kačku, že jsou šance, které se musí využít. Ani mi to nedalo moc práce. ..... Byť si byla Kateřina dobře vědoma, že může běžet coby žákyně již ne o body do soutěže družstev a svést souboj jen sama se sebou,  vypálila jako blesk a nenechala nikoho na pochybách, že na dráze nechá srdce. Nakonec z toho byl vylepšený osobák o neskutečných 8 desetin, což se na první pohled zdá neskutečné, na druhé straně Kačka i já jsme si dobře vědomi, že poprvé se tratě nebála a rozjela to od samého začátku. Koneckonců dvoustovka je přece trať sprinterská a po úterní třístovce, při které ani nevytuhla, se na start dvoustovky postavila s úplně jiným sebevědomím, než v minulosti. Čas 25,05 s je opět žákovským oddílovým rekordem  i rekordem krajským , když ten starý Lucie Koudelové z roku 2009 překonala téměř o  celou půlsekundu !!!! I tento čas patří mezi nejlepší žákovské časy historie a  v letošním roce jen jedna dorostenka a to již zmiňovaná Veronika PALIČKOVÁ , běžela dvoustovku lépe. Kačka by se tak poté co vede žákovské tabulky i na této distanci, usadila na druhé místo i mezi dorostenkami a stejné pořadí by jí patřilo v českých průběžných tabulkách i mezi až o 4 roky staršími juniorkami !!!!!

Co dodat, pohádka pokračuje a lze si jen přát, ať nám vydrží co nejdéle !!!!!

Kateřině patří OHROMNÁ GRATULACE a teď už se můžeme trochu uklidnit a v klidu vyhlížet Mistrovství Moravy a Slezska na nově rekonstruovaném stadionu ve Vítkovicích a poté za 3 týdny se naplno rozjede Letní olympiáda dětí a mládeže v Uherském Hradišti, kde bude Kačka patřit k nejžhavějším kandidátkám na olympijské zlato !!!

 

J.V. 1.6.2013

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved