Kačka se prezentovala v Třinci fantastickými časy ..........

Kačka VÁVROVÁ odpověděla tím nejlepším možným způsobem na zklamání z neúčasti na evropské kvalifikaci v Baku a v Třinci při 2 kole 1. ligy družstev se prezentovala fantastickými výkony. Jejímu famóznímu  tažení skvěle sekundovala na obou sprinterských tratích žákyně Štěpánka KOLÁŘOVÁ, která ani pod Javorovým vrchem neporušila tradici co závod to osobní rekord......

Při honbě za limity do Azerbajdžánu jsem na těchto stránkách několikrát zmínil, že nemáme štěstí na klimatické podmínky. V Třinci již počasí "spolupracovalo" i když do ideálu mělo ještě pořád daleko. Foukal spíše boční vítr a ručička teploměru se pohybovalo okolo 17 st Celsia, nicméně i to stačilo, abychom prolomili prokletí letošního května a v jeho posledním kalendářním dni se zapsali časy vzbuzující respekt. Z plejády skvělých výkonů si největší pozornost zaslouží dvoustovka Kačky VÁVROVÉ, kterou v Třinci běžela v novém osobním rekordu 24,52 s !!!! Překonaným časem z EYOF v Utrechtu je k dnešnímu dni Kačka nejen nejrychlejši  dorostenkou Česka, ale i juniorkou a v průběžných tabulkách mezi dospělými jí patří neskutečné dělené 2. místo, pouhou setiny za dosavadní lídryní Petrou Urbánkovou !!!!!

Již v rozběhu stovky Kačka naznačila, kde budou ležet její ambice. Rozběh s přehledem vyhrála v nejlepším letošním čase 12,19 s (0,0 m/s) a kvalifikovala se do finále. V něm po krátkém zaváhání na startu pořádně zatáhla a v silné konkurenci z toho bylo nakonec skvělé 3. místo v opět vylepšeném nejryhlejším čase sezony 12,10 s (1,1 m/s) za vítěznou Pavlou Hřivnovou 11,80 s a hostující Slovenkou ve zlínském dresu Monikou Weigertovou, která běžela 12,02 s .

Povedená stovka s nejlepším letošním výkonem byla velkým příslibem a šancí i pro dvoustovku a Kačka se jí zmocnila bezezbytku. Po skvělém výkonu doběhla ve zcela shodném čase cílem a jen tisíciny sekundy na cílové kameře nakonec rozhodly, že Kačce patřilo v pořadí nakonec druhé místo. Společně s Pavlou Hřivnovou v nádherném souboji dosáhly shodného času 24,52 s (0,7m/s) , což je nejen nový osobní rekord Kateřiny, ale i oddílový rekord dorostenecký a juniorský. Vynikající čas Kačku katapultoval i mezi nejlepší dorosteneckou českou dvacítku historie !! V průběžných dorosteneckých  evropských tabulkách jí patří po včerejšku 12. místo neredukovaných tabulek a coby prvoročačka je z ročníku 98 dokonce 5. nejrychlejší Evropankou !!!!!!

VIDEO:

Skvělému počínání Kateřiny skvěla sekundovala řákyně Štěpánka KOLÁŘOVÁ. Ta opět neporušila hezkou tradici, co závod to osobní rekord a lepší premiéru mezi ženami, než byla ta v Třinci si snad ani nemohla přát !!! Štěpánka zvolila stejnou kombinaci disciplin jako Kačka a osobním rekordem v rozběhu stovky 12,74 s postoupila do 6 členného finále B. kde svůj čas stáhla na 12,64 s, za což jí ve finálovém "béčku" patřilo druhé místo a cenné 3 body v celkovém pořadí.

Také na dvoustovce Štěpánka čarovala a šla ve šlépějích o rok starší úspěšné Kateřiny. V hezkém běhu vylepšila Štěpánka osobní rekord na 25,90 s a i tady to znamenalo v silné konkurenci mezi dospělačkami bodový zisk. Postavení v průběžných tabulkách mezi českými žačkami je pro Štěpánku, která ještě v březnu tohoto roku oplakala na MČR své vyřazení již v rozběhu obdivuhodné. V žákovských mistrovských disciplínách patří Štěpánce na šedesátce 3. místo, na stopadesátce druhá a na třístovce, kterou běžela zatím jen jednou jí patří 6. pozice. Na stovce je Štěpánka k dnešnímu dni druhá a na dvojnásobné trati taktéž, v obou případech za Aničkou Kerbachovou z pražského Spartaku. Hezké počiny slečny, která s námi začala trénovat zhruba před jedním rokem :)

Letošák si z Třince odváží i třetí a poslední  zástupkyně "Vlčí smečky" v Třinci - Simona SEDLÁČKOVÁ. Čas 13,06 s bohužel nestačil ani na finále B. Simča si ale vše vynahradila v samotném závěru závodů a sice coby členka sprinterské štafety, která běžela v čistě  dorosteneckém složení. Kvartet děvčat, který by se ve stejné sestavě měl představit i na MČR o měsíc později, i přes nepovedenou poslední předávku překonal hodně vousatý oddílový dorostenecký rekord z roku 1979, kdy děvčata ve složení Číhalová - Omelková - Švandová - Kadlecová dosáhly ručního času 50,0 s.  O 35 (let) později  běžely Resslerová- Kolářová-Sedláčková-Vávrová K. rychleji, když pokořily 50 sekundovou hranici a časem 49,87 s doběhly na druhém místě pro cenný 9 bodový zisk !!!! Takový výkon opravňuje děvčata pomýšlet i na medailový zisk při dorosteneckém šampionátu, zvláště, když na předávkách mají ještě hodně skrytých rezerv.

J.V. 1.6.2014

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved