Kačka má double, Štěpánka vylepšila osobní rekord na dvoustovce o 6 desetin !!!!!

Za krásného atletického počasí se v jihomoravské Břeclavi uskutečnilo 2. kolo moravské soutěže družstev. Uherské Hradiště postavilo pro letošní rok tým dorostenek a ten si i přes nepočetný stav vedl skvěle a obsadil  ziskem 95 bodů 3. postupové místo. Velkou měrou se o to zasloužily i 3 členky naší skupiny jenž přispěly o bodové sbírky plnými 42 body !!!

Nejúspěšnější sběračkou bodů Slovácké byla Kateřina VÁVROVÁ. Ta se představila na obou sprinterských tratích a vedla si výborně. Nejdříve si připsala 11 bodový zisk za vítězství v běhu na 100 m, kde běžela v nejrychlejším letošním čase 12,26 a na svou největší soupeřkou Luckou Zlatníkovou z Olomouce zvítězila s velkým náskokem 17 setin sekundy. Kačka se časem 12,26 s na nepříliš rychlém břeclavském oválu vyhoupla zpátky na 3. místo letošních českých dorosteneckých tabulek, 4 setiny za Veroniku Paličkovou a 21 setin za dosavadním lídrem Zdenčou Seidlovou..

Druhé vítězství přidala Kačka na dvoustovce, kde si pohlídala vítězství před druhou Falharovou, Kačka zvítězila v hezkém čase 25,32 s a přidala druhý 11 bodový zisk. Kača působila oproti minulým týdnům ve velké psychické pohodě, je na ní vidět, že neúčast v Baku již přebolela a Kačka se s velkým entuziasmem vrhá do nových výzev. Dnes učinila první důležitý krok !!!

Skvělou  premiéru v dorosteneckém dresu  má za sebou žákyně Štěpánka KOLÁŘOVÁ. Ta zvolila stejnou kombinaci disciplín jako Kačka a určitě nelitovala. Z břeclavského oválu si přiváží dva nové osobní rekordy. Nejdřívě v běhu na 100 m vylepšila svůj osobní rekord z Přerova o jednu jedinou setinu na 12,83 s a za tento čas si připsala celkově 6. místo a 5 bodů, když od 4. zkušené Opekarové jí dělily jen 2 setiny sekundy.

Ještě větší parádu pak předvedla Štěpánka na dvojnásobné trati. Nejenže vylepšila svůj osobní rekord o neskutečných 6 destin na 26,06 s , ale v přímém souboji porazila i vynikající sprinterku z Olomouce Lucku Zlatníkovou, která se pyšní osobním rekordem 25,77 s !! Celkově obsadila Štěpánka v silné konkurenci bezvadné 3. místo a připsala družstvu 13 bodový zisk. Už se moc těším na její představení na pro mistrovských žákovských distancích. Zatím opanuje přední příčky žákovských průběžných tabulek a to na 60, 150 i třístovce. Nejlépe si zatím stojí na nejkratším sprintu, kde časem 7,97 zaosává jen 5 setin za dosavdním letošnímm lídrem Aničkou Kerbachovou. Další start čeká Štěpánku na žákovském kole v Hranicích ve čtvrtek a osobní rekordy na 150 a 300 se již teď třesou v základech

Sedmi body pomohla družstvu i Simona SEDLÁČKOVÁ . Ta nejdříce doběhla v celkovém pořadí na stovce na 8. pozici a za za čas 13,17 s obdržela 3 body. Na trati 300 m př se snažila pokořit 49 shranici a vylepšit si tak čerstvý osobní rekord. Zaváhaní na 3. a 4. překážce však stálo Simču nejen hodně sil, ale i výraznější bodový zisk, než byl ten 4 bodocý za 7. místo.