Poslední příležitost zajistit si letenku do Amsterdamu !!!!

Zatímco v Třinci budou bojovat o víkendu mládežníci o domácí tituly, Zdeněk STROMŠÍK odcestuje do Prahy, kde se v neděli konají tradiční Pražské memoriálly. Zdeněk se se pokusí o překonání limitu opravňující jej ke startu na ME v individuální disciplíně i ve štafetě.

Nadcházející víkend slibuje tropické teploty (to mají sprinteři rádi) a také stadion na pražské Slavii bývá někdy hodně rychlý. Kéž by tomu tak opravdu bylo, poněvadž Zdeňkovi STROMŠÍKOVI i sprintreské reprezentační  štafetě jejímž je finišmanem zbývá poslední pokus zajistit si letenku do holandského Amsterdamu, kde za 16 dnů začne evropský atletický šampionát !!!!

Na stovce chybí Zdeňkovi k požadovanému limitu 10 setin sekundy. To je i není mnoho. Bude záležet na podmínkách, na požadovaný čas Zdeněk rozhodně má. Zatím běžel letos nejlépe 10,48 s při extraligovém kole v Plzni, ještě  z plného tréninku, pak přišlo na ZT k malé svalové komplikaci a Zdeněk musel na 2 týdny vysadit. Start na MČR v Táboře, kde skončil časem 10,54 s třetí se běžel za téměř ideálních klimatických podmínek, na Zdeňkovi však bylo hodně vidět, jak je ještě po "zranění" nevyběhaný..... Snad mu 3 táborské starty (včetně úseku ve štafetě) pomohly k tomu, aby naše ztracenou jistotu.

Reprezentační štafeta běžela v Tábože výborně a dosáhla na čas 39,55 s, bohužel je to stále 15 setin za požadovaným limitem ČAS. Kvartet ve složení Kadlec-Veleba-Jirka- STROMŠÍK by si účast na šampionátu zasloužil, vždyť sestavu tvoří 3 mladí, perspektivní, stříbrní medailiste´z loňského ME do 22 let, které se konalo v Tallinu, doplněné o českého rekordmana Jana Velebu, který běhá v těchto dnech ve fantastické formě. Štafeta se pod vedením Petra Habáska, připraavovala na soustředění v Nymburku a snad poprvé klapalo vše tak jak mělo. Petr zkonsolidoval skutečný tým, osobní trenéři podřídili část přípravy úspěchu štafety a celkem 4 x (!!) nastoupili ke startu, včetně startu na 2 extraligových kolech, což udělalo hluboké vrásky nejednomu vedoucímu družstev !!! Zkrátka reprezentace má přednost.....

Třikrát byla štafeta limitu na dosah, 3 x chybělo pár setin..... V neděli budou mít borci poslední příležitost. Je vynikající, že účast přislíbil i Honza Veleba, který již limit na stovce má a jistě by si dokázal před blížícím se evropským šampionátem představit přípravu "nenabořenou" dalším startem. Velký dík patří nejen jemu, ale i jeho trenérovi Daliboru Kupkovi. Zkrátka tenhle skvělý tým složený ze silných sprinterských individualit, by si evropský šampionát zasloužil, vždyť časy, kterých letos dosáhly naznačují, že by mohl bojovat o evropské finále. 

Držte českým borcům v neděli palce !!!!

J.V. 22.6.2016

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved