HONZA VÁCHA a spol. šestí v Evropě !!!!

Parádní výsledek se podařil českému reprezentačnímu kvartetu vna evropském dorosteneckém šampionátu. Štafeta jejímž členem byl na prvním úseku  sprinter "Vlčí smečky" Jan VÁCHA doběhla ve vynikajícím čase 1:55,37 min na šestém místě !!!

Jak mohla většina z nás vidět v přímém přenosu Eurosportu, naši kluci, kteří běželi ve složení JAN VÁCHA - Štěpán Hampl-Jan Klíma- Ondřej Chloupek běželi fantasticky a vydali se ze všech sil. Vždyť také čas, kterým postoupili z rozběhu vylepšili o více jak sekundu a takový čas by po rozbězích znamenal dokonce 3. místo celkového pořadí !!!! Ale to už by jsme chtěli příliš, i když na bronz chybělo klukům ne zas tak mnoho. Přesně  1 sekundu a 57 setin a to ve štafetě 100-200-300-400 m není zase až tak mnoho......

Ve finále nakonec zvítězil kvartet Itálie, před Španěly, bronz brali Poláci. Na 4. místě skončila štafeta Ukrajiny, před Maďary, kteří doběhli do cíle o pouhé 2 setiny sekundy rychleji než náš finišman Ondra Chloupek. Naši porazili Švédy a také Slovince ....

Honza VÁCHA je tak během krátké doby dalším členem naší skupiny, který si sáhl na evropské finále. Po Zdeňkovi STROMŠÍKOVI, který v italském Rietti získal v běhu na 100 m na juniorském ME nepopulární bramborovou medaili a  v Tallinu vybojoval vloni se štafetou stříbro, bral  dnes Honza se svými sparingy výborné 6. místo.

Celkově zvládl Honza svou gruzinskou misi na jedničku. Postup do semifinále v individuání disciplíně(100 m) a 6. místo štafety jsou výsledkem o kterém se nám na začátku přípravného období ani nesnilo.

VELKÁ GRATULACE a přejeme další člence mnaší skupiny KATEŘINĚ VÁVROVÉ, která dnes odjela na světový juniorský šampionát do Bydhoště, ať se jí daří stejně dobře, jako Honzovi v Tbilisi !!!!