Již jen na hodiny počítáme čas, který nám zbývá do odletu, kdy letadlo českých aerolinek nabere směr Barcelona - dějiště letošního mistrovství světa juniorů. Do katalánské metropole odletí i juniorská reprezentační štafeta, která ve složení Marek Bakalár-Michal Desenský-Jan Jirka-Zdeněk Stromšík, zaběhla na Zlaté tretře v Ostravě, druhý nejrychlejší juniorský čas české historie. Kvartet mladých českých sprinterských nadějí si řekl o nominaci vynikajícím časem 40,06 s , když přísný požadovaný limit ČAS překonal 40,40 s kluci překonali o 34 setin sekundy a tímto časem i v den odletu figurují na 7. příčce průběžného světového žebříčku !!!! Pokud by se klukům podařilo zopakovat čas z Ostravy, mohli by bojovat o postup do finále a to by byl ve světové juniorské konkurenci nesporný úspěch !!!

Kluci, kteří vytvořili výbornou partu si toho jsou dobře vědomi a neponechali v posledních dnech přípravy před odletem nic náhodě. Všichni, včetně letícího náhradníka Radka Povýšila, se sešli na několikadenní přípravě v tréninkovém centru v Nymburku a moc potěšitelné je, že v posledních dvou dnech přicestoval se svým trenérem i Marek Bakalár . Markovo zranění kotníku se naštěstí neukázalo natolik vážné, jak se zdálo na počátku a Marek mohl naplno trénovat techniku předávek a to znamená, že do Barcelony odletí !!!!

V Nymburku nás zastihl i pozdrav od vynikajícího sprintera z let 70. Ládi Kříže, člena zlaté štafety z Helsinek z Mistrovství Evropy z roku 1971. Součástí milého pozdravu, bylo i vzpomínkové dobové video, které kluky po jeho shlédnutí zdravě namotivovalo.

Láďovi i touto formou ještě jednou i za kluky děkuji a pokud si chcete historický úspěch zlaté helsinské štafety připomenout, najeďte si kursorem na čas 96,10 . Příjemnou zábavu :-) 

Požadované VIDEO nejdete na následujícím odkazu: 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved