Velmi ošklivé počasí v Břeclavi nám moc nevyhovovalo..

Při dalším startu v soutěži družstev-juniorek ve které hostují Anna-Marie Rappová a Klára Michalská za celek JAC Brno, bojovala děvčata více se živly než s osobními rekordy.

Amča nastoupila tentokrát pouze na dálkařský sektor protože jsme  chtěli pošetřit namožené levé stehno, které začala Amča cítit po nepovedném závodě v Turnově. Na sektoru plném vody se celkem podařil první pokus, který však byl s malinkým přešlapem a tak Amča musela bojovat vůbec o účast ve finále.

Tu nakonec doslova vydřela třetím pokusem a z následujících tří skoků pak mezi dalšími přešlapy vydolovala výkon 543. Tento výkon stačil pouze na třetí respektive čtvrté místo, kdy Amča prohrála s mladými dorostenkami Šilhanovou a Opekarovou. Poprvé od haly se s Amčou utkala také Míša Kučerová startující mimo bodování a také ona výkonem 552 Amču překonala.

Věřím, že start na 100 m v národním běhu při Zlaté tretře v úterý 31.5.nám dá znovu důvod k radosti. Počasí by mělo být pěkné tak se již těším.

Klára Michalská se na 100 m překážek postavila na start prakticky s celou juniorskou špičkou ve které chyběla jen Míša Nejedlová. Mokrý tartan holkám příliš nevadil a všechny předvedly solidní časy.

Možná trošku překvapivě avšak zaslouženě vyhrála Zuzana Štáhlová, která se v letošním roce dostává do vynikající formy. První místo uhájila před Helenou Tomkovou, která se naopak po nemoci do formy pomalu dostává. Klárka pak zaostala na čtvrtém místě jen dvě desetiny za Janou Sotákovou, která letos svou loňskou famózní formu stále marně hledá.

Klárky čas 14,83 je vzhledem k podmínkám velmi dobrý. Je to druhý výlet pod 15 vteřin a jen kousek od osobního rekordu z Ostravy.

V dálce se pak Klárce již tolik nevedlo. První pokus 538, kdy bohužel zanechala stopu nohou asi tak 30 cm od dopadu, znamenal v konečném pořadí 4 místo.

Martin Černák vyrazil bojovat o možnost nominace na mezistátní utkání dorostenců do Bíliny, kdy mimo soutěž běžel na 400  a 200 metrů. V běhu na 400 metrů překonal o 1 setinu svůj osobní rekord z haly. Čas 50,96 však v tabulkách znamená momentálně třetí místo což na nominaci nestačí. Pro reprezentační start je nutná pozice mezi prvními dvěma v tabulkách a tak bude mít Martin ještě jednu možnost při druhém kole druhé ligy v sobotu v Chrudimi.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved