Dvě hrubé chyby znamenaly stopku....

Mladinké sprinterce Štěpánce KOLÁŘOVÉ se její halová mistrovská  premiéra nevydařila. Po dvou závažných chybách skončila její pouť již v rozběhu a sen o finále se rozplynul jak pára nad hrncem .

Štěpánka odjížděla na sever Čech do města bižuterie, povbuzena novým osobním rekordem, který si vytvořila při posledním závodě v Ostarvě . Čas 8,18 s jí zařadil na 10. místo průběžných tabulek a také středeční rychlostní trénik, 3 dny před jejím startem na žákovském halovém sezónním vrcholu dával důvod k optimismu. A tak finálový sen v její doplňkové disciplíně, jakou 60 m trať, pro Štěpánku bezesporu je, nabýval konkrétnějších kontur. Nakonec se také ukázalo, že pokud by rodačka z Kroměříže, byla schopna zopakovat svůj ostravský výkon, jablonecké finále by jí neuteklo a skončila by na 6. místě.

Bohužel nestalo se tak i když Štěpánka mohla pomýšlet na výsledek ještě lepší, než je ono zmíněné finálové umístění. Bohužel na mladinkou atletku asi zapůsobila atmosféra velkých závodů a  při svém běhu zaznamenala hned 2 hrubé chyby a to se na tak krátké distanci jakou šedesátka je, zkrátka napravit nedá. Tou první byl velm nevydařený start, kdy musela od prvních metrů dohánět téměř metrovou ztrátu na ostatní soupeřky, tou druhou minelou, pak bylo drobné klopýtnutí 10 m před cílem, kdy mohutně finišující  Štěpánka ze třetí, snad i postupující pozice, málem upadla a jen tak tak udržela stabilitu a doběhla do cíle. Nakonec z toho byl čas 8,35 s což byl vzhledem k průběhu závodu, dost zájímavý výsledek. Každopádně vypovídá o ohromných rezervách, kterými sympatická dívenka disponuje.

Došlo i na slzičky, ale k těm není žádný důvod. Moc dobře si pamatuji na podobný smutek  její tréninkové partnerky Kateřiny Vávrové, která před dvěma lety časem 8,32 s taktéž v Jablonci vypadla hned v rozběhu a taktéž to náležitě obrečela.. A vloni se do Jablonce  vrátila v plné parádě zvítězit !!!

Tentokrát to nevyšlo, ale jsem si téměř jist, pokud mladé atletce vydrží její dosavadní zaujetí pro královnu sportů a po důležitém přijímacím řízení na střední školu začneme mít možnost systematičtěji pracovat, bude výkonnost talentované mladé atletky strmě stoupat.  Již včera nebýt chyb, způsobených pod tlakem z velkého závodu, to mohlo být mnohem lepší.