Zlatá Štěpánka si vylepšila osobní rekord na třístove o 3 sekundy !!!  

Štěpánka KOLÁŘOVÁ  jde o vítězství k vítězství a dnes napodobila dokonale Kačku Vávrovou, která v loňském roce získala taktéž na mítinku v Olomouci zlatý double a stao se tak dokonce ve stejné kombinaci disciplín, tedy 60 a 300m.

Nejdříve Štěpánka nenechala nikoho na pochybách proč je čas 7,97 s dosavadním lídrem českých žákovských tabulek. I když se jí start opět  příliš nevydařil, tak brzy manko, které měla krátce po startu dohnala a pak už jen ukrajovala metr za metrem, aby v cíli nakonec získala desetinový náskok nad Terezkou Hromadníkovou ze Zlína. I když v cíli nebyla Štěpánka s časem 8,20 s moc spokojena, vítězství se cení a pokrok, který tato patnáctiletá slečna za půl roku udělala je úctyhodný.

 Ke svému druhému startu  nastoupila rodačka z Kroměříže o hodinu později. Na třístovku se moc netěšila a měla z ní, jak se později ukázalo zcela neopodstatněné obavy. Do dnešního dne činil její osobní rekord na této distanci 45,57 s a dosáhla je na zářijových Evropských hrách v Brně pod Palackého vrchem. Po letošní zimní přípravě mi bylo ale úplně jasné, že tento čas bude brzy překonán. ale že tak  učiní Štěpánka hned v prvním závodě a  o celé 3 (!!) sekundy to jsem netušil ani já (a to bývám zpravidla hodně optimistický )

Štěpánka závod pořádně a statečně rozběhla a po celou trať držela rovnoměrné tempo a v cílové rovince se dokonce vzmohla na okouzlujíící finiš. V cíli měla ještě relativně hodně sil a bylo vidět, že pokud by jí soupeřky přinutily k ještě většímu úsilí, neměla by problém ve svém mladém organismu najít ještě dostatek sil. A to je dostatečným signálem, že Štěpánka se letos u již tak kvalitního času ani zdaleka nezastaví.

Štěpánčin vstup do sezony se tedy miořádně povedl, patnáctiletá slečna jde od vítězství k vítězství a letos ještě nepoznala hořkost porážky. Ale usnout na vavřínech v žádném případě nesmíme, čeká nás ještě nepředstavitelné množství práce, ale toho si je inteligentní, budoucí gymnazistka s nesporným atletickým talentem dobře vědoma.

J.V. 8,5,2014

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved