Štěpánka vylepšila v Hranicích osobní rekord na 150 m o 3 desetiny !!!

Vítězné tažení žákyně Štěpánk KOLÁŘOVÉ sezónou 2014 pokračuje. Včera ve velmi nepříznivých klimatických podmínkách, které v Hranicích při 1. kole soutěže žákovských družstev vládly, proběhla na obou sprinterských tratích v nejlepších časech, na stopadesátce dokonce přes citelný chlad, vylepšila osobní rekord o 3 desetiny sekundy. Časem 19,16 s se vyšvihla na druhé místo českých průběžných žákovských tabulek !!!

Jestli jsem si v loňském roce pochval, jako moc nám přeje květnové počasí a jak si správně vybíráme starty za dobrých klimatických podmínek, letos je tomu přesně naopak. Marné usílí Kateřiny VÁVROVÉ, která do poslední chvíle honila limit na evropskou kvalifikaci v Baku, zhatilo také  počasí a Kačka zůstala sedět doma. Že formu má, o tom svědčil i středeční rychlostní trénink, kdy 80 m úsek běžela v nejrychlejším tréninkovém čase za 9,62 s a já se nemohu dočkat jejího sobotního dvojstartu na rychlém oválu v Třinci. Snad nám bude počasí přát.....

Zatímco drobná Kačka je na výkyvy počasí obzvláště choulostivá o rok mladší Štěpánka, která disponuje většími silovými předpoklady, poroučí větru, dešti i chladu . Tak se to alespoň jeví, po včerejších závodech v Hranicích, kde to na koupání, když stadion sousedí v bezprostředním sousedství moderního akvaparku, rozhodně nevypadalo. Místy drobný déšť, silné větrné poryvy a zejména opět citelný chlad, znepřijemňovaly mladým atletům jejich počínání. I přes výše zmíněné, k vidění byla řada kvalitních výsledků a ty Štěpánčiny nebyly vyjímkou.

Mladá sprinterka nejdříve dosáhla nejrychlejšího času ze všech účastnic na šedesátce,kdy ž doběhla v čase 8,00 s !! Škoda jen nepovedeného startu, čas mohl být až o 1 desetinu rychlejší, nicméně i tak by do statistiky zapsán nebyl, poněvadž sprinterkám pomáhal sice studený, ale přece jen příliš silný vítr o hodnotě 2,7 m/s.

V závěru žákovských závodů se vítr již utišil a tak Štěpánčin osobní rekord na stopadesátce do tabulek  zapsán bude. Štěpánka zvítězila před druhou v cíli Dominikou Langerovou s velkým náskokem 85 setin a nový osobní rekord jí posunul na druhé místo českých žákovských tabulek!! Až bude spolupracovat počasí a na startu nebudou chybět silnější soupeřky, které Štěpánku přinutí běžet "dravěji", hranice 19sekund se otřese v základech 

Velkou příležitost ke konfrontaci s nejlepším výběrem z České republiky bude mít Štěpánka 14.6.ve Vlašimi, kde se koná Mezikrajové utkání žactva. Štěpánka se svými výkony do výběruZlínského kraje samozřejmě nominovala a měla by patřit k velkým oporám krajského týmu.

JV 30,5.2014

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved