Adamova zlatá premiéra a Štěpánčin rekord memoriálu !!!!

Štěpánka KOLÁŘOVÁ a Adam ZELINKA jsou nová jména "Vlčí smečky" a potažmo Atletiky s radostí, které by jste si do budoucna měli zapamatovat. Oba dnes zazářili na tradičním sprinterském trojboji v Přerově, kde naše skupina zpravidla zahajuje atletickou sezonu a odnesli si  nejen palmu vítězství, ale i žeň osobních rekordů, Štěpánka navíc překonala v žákovské kategorii rekord mítinku Heleny Tomkové.

Dámy mají přednost, začnu u Štěpánky. Tato mladinká cílevědomá 15 letá slečna, která v těchto dnech úspěšně složila zkoušky na gymnázium, jde tvrdě za svým cílem, být  v budoucnu atletkou s vysokou výkonností a dnes ke svému cíli udělala pořádně velký krok. Stejně jako její sparing ze skupiny Kačka Vávrová, před dvěma lety i ona dnes dokázala v Přerove zvítězit a jako bonus připsala nový rekord mítinku. Navíc Štěpánka vylepšila své osobní maximum na mistrovské, žákovské šedesátce o neskutečných 18 setin sekundy a pokořila magickou hranici 8,00. Navíc časem 7,97 s upevnila své průběžné postavení v čele českých tabulek, s velkým náskokem plní kritéria pro zařazení do SCM. Čas na šedesátimetrové trati u žákyně již opravdu stojí za pozornost a v dlouhodobých tabukách kategorie žen Slovácké by jste našli jen 5 jmen, které běžely rychleji ne Štěpánka a sice Iveta Mazáčová, Kačka Vávrová ., Lenka Brázdilová ., Marta Číhalová a Lucka KoudelováŠtěpánka je opravdu v dobré společnosti a to je teprve začátek !!

Stometrovou trať, běžela tato mladinká rodačka z Kroměříže poprvé v životě o to více těší skutečnost jakého času dosáhla.I tadys přehledem zvítězila, i tady dosáhla velice pěkného výsledku. Čas 12,84 s proti větru (-0,4 m/s) při premiéře na této trati mluví za vše !! Už hodně unavená Štěpánka (třetí start během 120 minut) nastoupila k běhu na 200 m a i tady rozhodně žádnou ostudu neudělala. Premiérovým časem 26,67 s při protivětru -1,4 m/s stvrdila své suverénní vítězství a světe div se, celkovým bodovým ziskem 2394 bodůvylepšila rekord mítinku Heleny Tomkové !!! VELKÁ GRATULACE !!!

V minulém týdnu jsem psal o naší nové akvizici a naznačil, že Vlčí smečka má nového člena z fotbalového prostředí, který v sobě skrývá nezpochybnitelný sprinterský talent. Adam ZELINKA, kterého již zítra blíže představíme na našich stránkách, si lepší atletickou premiéru snad ani nemohl přát. V silné konkurenci 38 závodníků, kdy na startu nechyběla respektovaná atletická jména, dokázal v konečném součtu s náskokem 31 bodů zvítězit a skvěle nahradil lídra skupiny Zdeňka STROMŠÍKA, který v minulých letech zde taktéž dvakrát zvítězil a je také držitelem rekordu mítinku. Adam ač ještě atletický elév, se nikterak nezalekl zkušených atletů !! Na šedesátce začla ještě trochu rozpačitě, chvílo po startu se hledal, ale čas 7,28 s signalizoval, že se ničeho  opravdu bát nemusí. V tu chvíli měl stejný bodový zisk, jako olomoucký Adam Roder, který zaběhl shodný čas, ale pyšní sejiž osobním rekordem z loňského roku 7,13 s. Na stometrové trati se utkali již face to face a tady Adam již svého jmenovce jasně porazil s náskokem 38 setin sekundy , když zaběhl velice solidních 11,23 s a jsem si jist, že nebude dlouho trvat a ve skupině budeme mít nového sprintera, který se bude pyšnit časem pod 11,00 s !!!  Před startem dvoustovky Adama již trochu táhnul úpon a tak si jen pohlídal celkové vítězství a na dvoustovce kontrolovaně proťal cílovou pásku v čase 22,94 s ....

Adam při svých prvních atletických závodech dokázal zvítězit a pro mnohé přítomné působil jako malé zjevení,  blesk z čistého nebe, jistě i pro něj to bude dnešek velkým povzbuzením .

Na startu se ukázala dnes již i Kačka VÁVROVÁ, ale pouze na trati 60 m. Její projev, zejména v druhé polovině trati , postrádal ještě sílu a na Kačku zcela určitě dolehla zátěž posledních dnů (přijímačky na střední školu, 3 denní kompletní nemocniční vyšetření....). Kačka na úvod sezony běžela čas 7,86 s a to jistě ještě není výsledek se kterým můžeme být spokojeni. Ve španělské Calelle rychlostní tréninky predigovaly jistě zcela jiný výsledek a pevně věřím, že Kateřina brzy svou ztracenou formu najde, poněvadž na plnění limitu, opravňující ji ke startu na EYOT v Baku, již opravdu moc času není, zbývá 18 dnů. Ale Kačka si je toho samozřejmě dobře vědoma a její bojovné lví srdce je pověstné. Teď se jen rychle stabilizovat, setřást ze sebe vše negativní a poprat se o co nejlepší výsledek. A to Kačka uměla vždy moc dobře, tak jako málokdo... !!!

J.V. 1.5.2014

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved