Štěpánka na závěr sezóny v osobáku !!!!

Štěpánka KOLÁŘOVÁ a Honza VÁCHA byli velkými oporami dorosteneckých týmů Slovacké, které postoupily do finále MČR družstev, které se konalo na stadionu ve Vítkovicíh. Ani jejich vynikající osobní výkony a vysoký příspěvek do bodové pokladnice nestačil na lepší, než shodné 8. místo. Již ale samotný postup mezi 8 nejlepších týmů z celé České republiky je úspěch kolektivů ze Slovácka.....

Štěpánku KOLÁŘOVOU zastihl závěr letošní atletiické sezóny ve skvělé formě. V běhu na 100 m bezproblémově postoupila do finále časem 12,73 s do finále a v něm pak našla přemožitelku jen v dorostenecké mistryni republiky z letošního roku Agátce Kolingerové z pražské Slaviie, která zvítězila časem 12,54 s. Jen o 4 setin pomaleji (12,59 s)běžela v druhém nejrychlejším čase kariéry skvělá Štěpánka, která v přímém souboji porazila druhou nejrychlejší dorostenku Česka Johanu Kaiserovou z USK Praha, která se pyšní "letošákem" 12, 16 (!!) s. Na rovince ostravského oválu se tentokrát musela sklonit, před Štěpánkou, když zaběhla 12,67 s....

Stejně dobře si vedla 17 letá "Vlčice"i na dvoustovce. Po pomalejší zatáčcce mohutně dorážela na vicemiistryni ČR na této disanci a vítězku stovku Agátu Kolingerovou. Nakonec byla závodnice pražské Slavie v cíli o 6 setin rychlejší, když Štěpánka si dokázala časem 25,33 s v samotném závěru sezóny vylepšit své osobní maximum !!!! Na jejím štítě zůstala ii další vynikající závodnice Nikoleta Jíchová, z pražské Slavie, medailistka z letošního MČR v Třinci, která doběhla do cíle v čase 25,81 s , téměř o půl sekundy za Štěpánkou.

Dvě cenná 2 místa, 18 bodů pro družstvo a hezké časy jsou velkou motivací do náročné přípravy na příští atletickou sezónu, kdy Štěpánka přestupuje mezi juniorky !!!

Obdobně se vedlo mezi kluky i Honzovi VÁCHOVI. Ten zvolil stejnou kombinaci disciplín jako Štěpánka a vedlo se mu výborně. Na startu obou disciplín se sešla mimořádná konkurence, vždyť do bloků zaklekli hned 3 (!!) účastníci letošního dorosteneckého ME v Gruzii !!!!! Na stovce Honzík po bezproblémovém postupu do finále dokázal být zdatným soupeřem jak letošnímu mistru republiky Štěpánu Hamplovi z Kolína, který zaběhl 10,81 s tak Matěji Krskovi z Kladna, který skončil druhý za 10,97. Honza, který ze zdravotních důvodů, toho po návratu z Tbilisi už moc nepotrénoval zaběhl velmi hezkých 11,10 s a připsal si v nesmírně silné konkurencii 8 bodů pro družstvo.

Stejná sestava se sešla i na dvojnásobné trati, kde exceloval časem 21,92 Štěpán Hampl, lídr letošních tabulek a finalista ME na této distanci Matěj Krsek doběhl v čase 22,25 s druhý a jen 9 setin za ním skončil náš Honza !!! Velmi hezký výsledek v ostré mládežnické konkurenci .

Na závě soutěže si Honzík ještě připsal jedno vítězství jako finišman sprinterské štafety, která běžela ve složení Běhávka, Jánoš, Romanchekov, VÁCHA když Honzova hruď proťala cíl, časomíra se zastavila na hodnotě 44,07 s. Honzík se tak stal s  bbodovám příspěvkem 18,75 bodu nejlepším Hradišťákem v týmu, který dosáhl na 61 bodů.