Dívky ze "Staráku" předváděly i na konci sezóny  skvělé výkony !!!

Ve Starém Městě můžou být na své studentky právěm pyšní. Žačky Střední odborné školy a Gymnázia si dnes na nově rekonstruované dráze v Uherském Hradišti  vybojovaly vynikajicím výsledkem 8573 bodů postup do celostátního finále Corny cupu, který se uskuteční tradičně v Břeclavi 6-7. října.

Do nového školního roku nastoupily po prázdninách na staroměstský vzdělávací ústav hned 3 vynikající atletky. Kateřina VÁVROVÁ, Mária ŠIMLOVIČOVÁ a Štěpánka KOLÁŘOVÁ. Májka se Štěpánkou obývají přes týden dokonce internátí ubikaci sídlící hned vedle školy a jedná se po domluvě s rodiči o jakousi mou soukromou iniciativu, s cílem zefektivnit tréninkový proces, zamezit časovým ztrátám s dojížděním na tréninky a soustředit se jen na to podstatné. A to je pro členky naší skupiny momentálně řádné studium, atletický trénink a dostatečná regenerace. Věřím, že se pak dostaví i kvalitní výsledky a dnešní den je první vlaštovkou.  Spolupráce s vedením školy i kantory tělocvikáři je na vynikajíící úrovni  a zdá se, že o bodoucí 4 roky se nemusí, alespoň pokud jde o sportovní prezentaci školy  ve Starém Městě nikdo strachovat !!

Jádro dnes úspěšného celku tvořily především 4 atletky uherskohradištského oddílu a 3 členky naší skupiny. Sebevědomý tým táhl do boje pod vedením největší dnešní sběračky bodů Kateřiny VÁVROVÉ, která vyhrála obě sprinterské tratě 60 m v čase 7,94 a 200 m 25,51 s (vždy se běželo v protivětru) a velmi hezký výkon podala jako členka poslednho nejdelšího 400 m úseku ve štafetě, která rovněž se značným náskokem ve velice slušném čase 2:19,65 min zvítězila !!!

Další velkou oporou byla dnes Majka ŠIMLOVIČOVÁ, která v protivětru zaběhla 60 m za 8,11 s což znamenalo 2. místo a vynikající výsledek předvedla i v dálce, kterou skákala poprvé po roce od zranění a za výkon 510 cm si připsala velký bodový zisk a 3. místo.  

Dařilo se i Štěpánce KOLÁŘOVÉ, která vyhrála šedesátku ve 3. rozběhu v čase 8,21 s a na dvoustovce skončila časem 26,46 na 3. místě za dvojicí českých reprezentantek Kačkou Vávrovou a Alenou Symerskou z gymnázia Kroměříž.

Velkou oporou staroměstského týmu byla dnes i všestranná Kačka RESSLEROVÁ. Kačka skončila výkonem 148 cm druhá ve skoku vysokém a stejné umístění si odnesla i ze sektoru dálkařského, kde si výkonem 512 cm vyrovnala na centimetr osobní rekord.

Této čtveřici zdárně sekundovaly ostatní studentky, zejména fotbalistky na 800 m, členky fotbalové Akademie, která je na Slovásku zřízena a hezký výkon v kouli k hranici 9,50 předvedla i Tereza ZELINKOVÁ !! Ano nemýlíte se, nejedná se o shodu jmen, ale o sestru úspěšného člena naší skupiny Adama ZELINKY !!!

I v týmu uherskohradištského gymnázia patřila k největším oporám členka naší skupiny." Vlčice" Simona SEDLÁČKOVÁ, která se prezentovala hodnotnými výkony a8,12 s na šedesátce a 26,64 na dvoustovce a těmito kvalitními výkony dosaženými v rpotivětru byla dokonce 3. nejúspěšnější atletkou ze všech startujících !! Ani její hezké výkony však dnes uherskohradištskému gymnáziu nestačily na lepší než 3. pozici a tým ze sousedního Hradiště zaostal za dívkami ze St. Města o 1291 bodů !!!

Teď bude staroměstský tým hledat ještě rezervy, tak aby se na finále v Břeclavi představil ještě v zářivější formě než při dnešním kole krajském.

VELKÁ GRATULACE ke skvělému úspěchu atletek - středoškolaček ze Starého Města !!!!

J.V. 25,9.2014

 

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved