Chlad nezbránil slušným výkonům Vlčáků.....

I když zítra už začíná astronomický podzim, přesto jsme na Slovácku v tomto ročním období, zvyklí přece jen na lepší počasí,než provázelo letošní krajské kolo Středoškolského atletického poháru. Tlaková níže se drží vytrvale nad střední Evropou a už týden nepřesahují teploty 13 C a vytrvale prší. Nejinak tomu bylo i dnes, jen déšť byl už jen sporadický, zato ručička teploměru ukazovala ne víc jak 12 C. Přesto členové Vlčí smečky předvedli i v těchto podmínkách slušné výkony a tradičně patřili k oporám svých školních ústavů.

Štěpánka KOLÁŘOVÁ, v dresu gymnázia ze Starého města startovala v běhu ba 60 a 200 metrů a z celého startovního pole včetně kluků, byla atletkou s nejvyším bodovým ziskem z celého startovního pole. K tomu jí dopomohly výkony na 60 m, kde zvítězila časem 7,97 s a vítězství si odnesla i ze dvoustovky za čas 25,94 s. Celkem posbírala pro staroměstský gympl 1661 bodů a navíc přidala vítězství ve štafetě, kde bežela závěrečný 400 m dlouhý úsek.

O nic pozadu nezůstala Majka ŠIMLOVIČOVÁ, která se obětovalo pro družstvo a vyměnila svou oblíbenou a dobře bodovanou šedesátku za dálku, kde absoovovala jen 3 pokusy a 511 cm jí stačilo na 2. místo a 580 bodů. Na dvoustovce si se Štěpánkou dávaly na cílové šachovnici přednost, nakonec cílová kamera rozhodla, že Štěpánka byla v cíli o 2 setiny dříve :D :D. Majka běžela i velmi slušně svůj 300 metrový úsek ve štafetě, dohnala velkou ztrátu a výrazně přispěla k vítězství staroměstského kvartetu ve štafetě. Se ziskem 1391 bodů byla 3. nejúspěšnější sběračkou bodů mezi děvčaty a 5. společně s kluky.

Z postupu do celostátního kola se radovala Barča JELÍNKOVÁ, která obléká dres gymnázia uherskohradištského. Barča byla s 1328 body nejlepší hradištskou gymnazistkou, byť teprve žákyně získlaa 4 nejvyší bodový zisk mezi děvčaty. Výkony ?? 8,48 na šedesátce a 28,47 na dvoustovce.

Na konci sezóny si udržuje solidní formu i Honza VÁCHA, který v elasťácích a mikyně předvedl velmi solidních 11,11 s na stovce , v plážovém tempu doběhl na 400 m v čase 53,72 s na 3. místě a celkové byl s 1487 body druhým nejlepším borcem celého startovního pole, společně s holkami byl pak 4. největším sběračem bodů na krajském kole SAPu.

Ještě podstatnější je, že se nikomu nic nestalo, nikdo se nezranil... Pro Majku to byl opravd poslední závod letošní sezóny, na Štěpánku, Honzu a Kačku ještě čeká příští týden ve čtvrtek juniorské MČR družstev v Ostravě. Tréninkové a zasloužné vono mají , ale již nyní.....