Superandílkem dne byla dnes Karolína Kořínková, která zvládla své první velké finále na jedničku.

Včerejší postup do finále překážek v čase 9,57 Karolíně notně zvedl sebevědomí a dnes to na ní bylo znát. Dokonce i úsměv na tváři při rozcvičení ! Včerejší čas 9,57 byl bohužel s nedovolenou podporou větru 2,2. Dnes už rozhodně nepanovaly tak příznivé podmínky. Vítr se otočil, pršelo bylo poměrně chladno. Přesto jsem věřil, že Karolína dnes již nový oddílový a tím i krajský rekord zaběhne.

Do bloků zaklekla sebevědomě a od startu se pustila do boje o medaile. Na prvním místě se nakonec dostavila do cíle Barbara Píchalová, která Karolínu předčila v rychlosti. Přeci jen její hladká šedesátky pod 8 vteřin je značnou výhodou. Kára však skvělou technikou přechodu překážek obsadila druhou pozici a tu již nikomu nepustila. Výsledný čas 9,61 tentokrát v protivětru 1,2 m je splněným cílem vystřídat v čele krajských rekordů bývalého andílka Pavlínu Soprovou.

Kája měla ohromnou radost a úspěch si zasloužila.

Nedlouho poté však již mířila jako součást Dream Teamu mladších žákyň na start štafety 4x60 m.

Štafeta ve složení Františka Rappová, Karolína Kořínková, Adélka Novotná a Vendulka Štanclová jednoznačně neměla slabé místo. Nastupovala do finále se super časem 30,78 z Jičína. Tento výborný čas dokázaly holky vynikajícím během a skvělými předávkami ještě vylepšit na 30,59. Tímto výkonem doslova deklasovaly zbytek startovního pole a suverénně vyhrály ! Potom již mohly propuknout oslavy.

Svěřenkyně Evy Mikulové Františka Rappová, Adélka Šťastná a Vendulka Štanclová ukázaly skvělou výkonnost a seběhání naší štafety budilo všeobecný obdiv. Jak jsem říkal holkám před startem:

Ostatní štafety mají výborné sprinterky třeba i s časy pod 8 vteřin. My však máme VYNIKAJÍCÍ ŠTAFETU !

A to se také ukázalo !

Karolíně, holkám ze štafety a samozřejěm vynikající Verče Milotové gratuluji za vystoupení na Olympiádě a děkuji za skvělé výkony !

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved