Máme za sebou první, úspěšné běhání v tretrách v novém přípravném období......

Ani jsme se nenadáli a máme za sebou 1. týden pobytu v Jihoafrické republice. Těch 7 dnů je taková minimální doba potřebná k řádné aklimatizaci, ale všichni již se cítí mnohem lépe, než v prvních dnech po příletu a tak i naše tréninky se již pomalu začínají stávat „výživnějšími“.

Včera absolovovali Kačka, Majka a Zdenqk po dopolední posilovně (mimochodem skvěle vybavené) první rychlostní trénink v tretrách a sice na druhém místním stadionu s umělým povrchem. Co do objemu toho nebylo moc, jen rychlostní  pyramidka 40 m-50 m-60m-50m-40 m a to bylo všechno. Na původně plánované závěrečné 2 stodvacítky rychlostní vytrvalosti jsem raději rezignoval, přece jen  to bylo první běhání v tretrách a tam je třeba být vždy opatrný. Na Kačce byl znát ještě silový výpadek způsobený onemocněním krátce před odletem, ale Majka se Zdendou to „brousili“ pěkně rychle a ne daleko od svých tréninkových osobních maxim. Na první rychlost hodně dobré a trenér jen nevěřícně kroutil hlavou…...

Dnes dopoledne byl na programu první trénink speciální vytrvalosti. Na obě holky čekaly ve velmi teplém počasí (včera dosáhla ručička teploměru k 41 C !!) tři 250 metrové úseky s 10 minutovým intervalem,  Zdenda měl interval o 4 minuty kratší, ale zkrácenou měl i délku úseků o 50 metrů.

S běháním v tretrách na travnatém oválu nemáme žádné zkušenosti,  ale premiéra byla úspěšná. Kačka dosáhla průměrných hodnot 35,5 s když nejrychlejší úsek běžela za 34,8 s , Majka byla asi o 1,5 sekundy v průměru pomalejší… Zdeněk na velkou pohodu zvládl 3 úseky za sebou průměru lehce pod 24,0 s a hezky mu to „žralo“ metr jako v nejlepší fazonce. Odpoledne čekalo na všechny 3 aktéry po náročném tréninku volno, které všichni využili k regeneraci sil.

Za ten týden našeho pobytu  v Africe jsme kromě tréninku toho stihli poměrně hodně. Největším zážitkem byla bezesporu návštěva 130 km vzdáleného safari. Již samotná jízda malým osobním autem po krkolomných cestách za zvířaty byla pro trenéra – řidiče, dobrodružstvím sama o sobě, ale bezprostřední blízkost na vzdálenost 1 metru a setkání s největší africkou kočkovitou šelmou, kterému jsem málem přejel ocas, tento nevšední zážitek samozřejmě předčila . Až 200 kg vážící šelma budila velký respekt,  stejně jako rychlonohý a subtilnější dvojice gépardů na které jsme narazili o něco později. Naštěstí zvířata budila dojem nažranosti, takže jsme si dovolili stáhnout postranní okénka a mohli tak na minimální vzdálenost cítit pach těchto obdivuhodných šelem….

Dnes večer na nás čeká již tradiční grilování vynikajících afrických hovězích steaků, které jsou tady s porovnání s Českém velmi levné a v mnohem lepší kvalitě, zítřek pak pokračuje dalším dnem s dvěma tréninkovými fázemi.

J.V. 8.12.2015 Potchefstroom

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved