Katka trénovala překážky pod odborným dohledem trenéra Dalibora Kupky !!!

Černý jih afrického kontinentu neobýváme z českých reprezentantů zdaleka sami. Na dráze univerzitního kampusu v Potschefstroomu se v těchto dnech připravuje řada vynikajících atletů a atletek z České republiky. Nechybí tu skvělí tyčkaři z tréninkové stáje trenéra Bolka Patery - Honza Kudlička a Michal Ballner, pod horkým africkým sluncem trénuje skvělý koulař Laďa Prášil či kladivář Lukáš Melich, početné zastoupení mají i tréninkové skupiny Petra Habáska, nebo Františka Ptáčníka. Asi nejsilnější skupinu tu má trenér roku 2015 a pražské Dukly Dalibor KUPKA, kterého do Jižní Afriky doprovodily i dvě současné největší hvězdy jeho tréninkové stáje Zuzana Hejnová a Pavel Maslák…..

Dnes už není žádným tajemstvím, že by se Kačka v příštích letech ráda orientovala právě na dlouhé překážky. Letošek po minimální přípravě už mnohé naznačil a s jejích rychlostním potenciálem a velmi slušnou zásobou speciální vytrvalosti (PB 300 m – 39,57) by mohla na dlouhých plotech sklízet největší úspěchy. Letos jsem ji ale ještě brzdil a nakonec na dlouhých 400 m překážek  po zralé úvaze ještě nevypustil. Od ledna však již  již Kačka vstupuje mezi juniorky a  po letošní  mnohem důkladnější přípravě a již tak učiním, za předpokladu, že Katka poběží 200 m pod požadovaných 24,00 s.

 S jejím smyslem pro rytmus a gymnastickou průpravou z dětství by technika přeběhu překážek mladé 17 leté  slečně pak již neměla dělat roblém.  Jsem rád,  že mé spekulace potvrdil při dnešním tréninku trenér z nejpovolanějších  Dalibor KUPKA, který se ochotně nabídl a dnešní trénink na dlouhých plotech s Kačkou vedl. Kačku pochválil, mne nezkušenému trenérovi dlouhých plotů udělil několik cenných a podnětných rad a už jsme si domlouvali další úterní trénink, tentokrát již na tartanovém oválu…

Pro Kačku to byl tentokrát jistě velmi silný motivační stimul. Vždyť kterému mladému atletovi či atletce  se podaří trénovat na travnaté dráze v jihoafrickém Potschefstroomu za odborné asistence trenéra mistryně světa !!! A právě nejlepší česká atletka roku 2015 Zuzana Hejnová je Katčiným velký sportovním vzorem.

J.V. Potschefstroom 10.12.2015

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved