Zpráva úterního dne: Zdeněk je rychlý, Kačka má perspektivu......

Již 3. týden pobýváme v Jihoafrické republice a ani si neuvědomujeme, že v Česku vrcholí předvánoční shon. Upřímně řečeno nechybí nám a dokonce i stesk po domově je menší než tomu bývalo při jiných a kratších zahraničních pobytech. Zcela jistě je to i proto, že podmínky tady v Jižní Africe  po všech stránkách jsou tady naprosto vynikající a těžko budeme hledat lepší. Výhodný je pro nás i kurs randu, který v jeden okamžik se přiblížil hranici 1,50 Kč, V porovnání před 25  lety, kdy za 1 rand musel člověk vydat 24 korun československých je to až neskutečné a domácí z toho mají radost pramalou. My naopak se těšíme velmi, v praxi to znamená, že je tu pro nás až neskutečně levně..

Ale zpátky k tréninku. Na každém soustředění jsou tréninky méně důležité a tréninky stěžejní, ze kterých se už dá již leccos vypozorovat pro nadcházející sezónu. Ten úterní patřil k těm druhým, významnějším.

Zdeněk STROMŠÍK, který šel teprve po druhé do treter mi udělal při rychlostním tréninku velkou radost. Při prvních nízkých startech si ani nemohl přát kvalitnější konkurenci, vždyť jeho tréninkovými partnery byli takoví borci jako český rekordman Honza Veleba, dvojnásobný medailista z Tallinu Honza Jirka, nebo skvělý čtvrtkař a taktéž člen stříbrné štafety z Tallinu Michal Desenský.  Zdeněk dělal v supersilné tréninkové konkurenci moc dobrý dojem, stejně jako při nácviku reprezentační štafety, která by se moc ráda kvalifikovala na ME do holandského Amsterdamu. Zvláště předávky mezi Zdendou a Honzou Jirkou se dařily a není se co divit, ti dva jsou účastníky reprezentačních štafet více jak 5 let a vzájemná „chemie“ u nich zkrátka funguje……

Slušný rychlostní potenciál a kvalitní startovní reakce daly samozřejmě opět průchod úvahám o potencionálním startu na halovém MS v americkém Portlandu, ale do prvních startů zbývá pořád zhruba ještě měsíc, tak se budeme muset oba obrnět ještě trpělivostí…

Neméně velkou radost mi udělala Kačka VÁVROVÁ, která opět odtrénovala za odborné asistence trenéra Dalibora Kupky. Druhý trénink na překážkách byl ještě lepší než ten vydařený, první a když Kačka zvládla náběh na první 4 překážky v 15 krokovém rytmu tak nám všem spadla brada.

Před námi je sice ještě neuvěřitelné množství práce, ale jedno je více než jisté. Kateřina patří k těm typům atletek, které mají předpoklady dosáhnout na evropské a světové soutěže, pokud svůj talent bude rozvíjet poctivým tréninkem a bude jí samozřejmě přát zdraví.. Její slušný rychlostní potenciál, solidní zásoba rychlostní a speciální vytrvalosti, smysl pro rytmus spojený s gymnastickou průpravou by jí do budoucna mohly katapultovat opravdu hodně vysoko. Když to slyšíte z úst trenéra mistryně světa, víte , že nemluví do větru. Ale jak jsem řekl, cesta je to ještě neskutečně dlouhá a se spoustou překážek a bude záležet zejména na Kačce, jak s tímto potenciálem do budoucna naloží.

A tak jedinou vadou na kráse byla opět připomenuvší se bolest nártu Majky ŠIMLOVIČOVÉ. Ten se bohužel po 2 týdnech kvalitní přípravy opět ozval, jak tomu u slovenské sprinterské naděje, vždy když zatíží nohu o něco více bývá. My však už po několika odborných vyšetřeních víme, že se naštěstí nejedná o nic vážného, pouze o problémy spojené s růstem.  Nicméně jsme museli tréninkový plán trochu překopat a Majka bude více času trávit v posilovně. Silový nárust je u ní již nyní evidentní a kdo viděl tento týden Majku u provedené 10 skokových žabáků, tak by mi dal jistě za pravdu…….

V pátek zopakujeme podobný tréninkový model jako v úterý, v sobotu by mohlo soustředění vygradovat testem speciální vytrvalosti a pak už budeme zvolňovat. Rychle nakoupíme ještě par pozorností pod stromeček pro naše blízké a budeme balit kufry.

J.V. 16.12.2015

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved