Goodbye Jižní Afriko, bude se nám po tobě stýskat ......

Tři týdny utekly jako voda a do našeho odletu z Jihoafrické republiky zbývá posledních 24 hodin.  Mám za to, že nebudu ani trochu přehánět, když napíši, že to bylo naše nejvydařenější soustředění a že jich za těch psledních 9  let, ať tuzemských, nebo zahraničích bylo !!

Univerzitní město Potschefstroom se svými úžasnými sportovními areály jsme si zkrátka zamilovali a není divu, že se sem nejlepší čeští atleti a atletky stále a stále vracejí.

Soustředění bylo ale vydařené nejen po sportovní stránce, ale i společenské. Zejména návštěva safari se nám všem vryla hluboko do paměti, neméně zajímavou byla pak návštěva celé skupiny a vřelé přijetí trenérovy rodiny v jejích domově v provincii Kwazulu.

Také jen pozorovat na stadionu ty nejlepší české, ale i světové atlety, kteří v době našeho pobytu zde trénovali, bylo neskutečným zážitkem. Společná příprava Kateřiny Vávrové na překážkách s trenérem mistryně světa Zuzany Hejnové – Daliborem Kupkou, pro 17 letou slečnu motivací nejvyšší a podněty, postřehy a připomínky zkušeného trenéra k nezaplacení.

Nikde jinde by Zdeněk STROMŠÍK nemohl absolovovat tak kvalitní tréninky rychlosti, jako tady. Vždyť k prvním nácvikům nízkých startů se postavila téměř kompletní česká sprinterská špička, ať už se jedná o českého rekordmana Honzu Velebu, nebo medailisty z letošního Tallinu Honzu Jirku a Michala Desenského. Není divu, že jsme v čele s trenérem reprezentační štafety Petrem Habáskem, využili tohoto personálního složení k nácviku seniorské štafety, která má velkou šanci kvalifikovat se na letošní Mistrovství Evropy, které se koná v holandském Amsterdamu. Myslím, že už hodně dlouho nebyl český sprinterský reprezentační kvartet s nácvikem tak daleko, jako letos……….

Samotný Zdeněk STROMŠÍK pak jen potvrdil, že je v olympijské sezóně po všech stránkách nejlépe připraven, co kdy byl. Teď jen nic nepokazit, v závěrečných týdnech přípravy na lednovém soustředění v Jablonci a můžeme se pustit s vervou do boje o kvalifikační limit MS v Portlandu.

O seznamování s dlouhými ploty Kačky VÁVROVÉ pod zkušeným pohledem Dalibory Kupky jsem již psal o jejím vydařeném včerejším tréninku rychlostní vytrvalosti nikoliv. Již přece jen s nakumulovanou únavou v nohách zvládla kandidátka letošního MS juniorů  3 úseky 200 – 150 – 120 m s 8 minutovým intervalem za 24,9 s– 18,4 s a 14,3 s a v porovnání se stejným tréninkem v tomto období, který jsme absolovavali v minulosti je někde. Hlavní vrchol však na Kačku čeká až v létě a to je ještě za hodně dlouhou dobu.

Své si splnila i slovenská sprinterská naděje Mária ŠIMLOVIČOVÁ !! Tu sice v druhé polovině soustředění trochu zlobily namožené šlach v nártu a musela některé tréninky trochu redukovat, zkušený a vstřícný terapeut pražské Dukly Pavel Albrecht, však dal Majku natolik dohromady, že v závěru soustředění mohla absolovovat i 12 dlouhých úseků na travnatém oválu. Po silové stránce je na tom Majka skvěle a zdá se, že v budoucnu bude patřit k těm sprinterským typům, které posilovnu navštěvují hojně a rády …..

Nashledanou Jižní Afriko, bude se nám po Tobě stýskat. Po tvých skvělých sportovních areálech, zajímavých a usměvavých lidech, po Tvé nádherné přírodě. Po teplých večerech s tropickými teplotami a večerním grilování hovězích steaků, kterých se se snad ani nejde nabažit…

V přípravě nás toto soustředění posunulo o hodně dál a jsem si absolutně jist, že vynaložená investice nebyla zbytečná.  A taky  budu rád  věřit, že jsme tady nebyli naposledy.

J.V. 19.12.2015

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved