Kačka si odváží z Tábora cennou "bramboru" !!!

Po sobotním ne zcela povedeném  vystoupení na stovce, kde Kačka o 4 setiny sekundy nepostoupila do finále, složila v neděli 18 letá „Vlčice“ z Uheského Hradiště svůj reparát na MČR dospělých na jedničku !!! Kačka se mezi nejlepšími sprinterkami České republiky dokázala prosadit a po bezproblémovém postupu z rozběhu, dokázala ve finále vybojovat úžasné 4. místo !!!!

Kačka vstupovala do závodu s jasným cílem a tím byl postup do 8 členného finále. Přitom již postup ze samotného rozběhu nebyl žádnou samozřejmostí. Mimo vítězky stovky Barbory Procházkové, nastoupila společně s Kateřinou i finalistka sobotní stovky zkušená  Pavla Hřivnová, nebo medailistka z juniorského ME v italskám Rietti Klára Seidlová. V dráze nad Kačkou pak běžela, ovšem bez nároku na postup do finále, vynikající slovenská atletka Lucka Slaničková. Postup do finále měly garantované pouze 2 závodnice….

Kačka ovšem hned po startovním výstřelu nenechala nikoho na pochybách, že to s postupem do finále myslí vážně. Po několika metrech stáhla náskok Slovenky a po výběhu ze zatáčky už v podstatě bylo jasno. Jako první prolétla cílem pozdější vítězka Barbora Procházková z USK Praha v čase 24,18 s na druhém přímém postupovém místě pak naše Kačka v čase 24,47 s , která odrazila nápor Pavly Hřivnové z Olympu Brno (24,70) , slovenské reprezentantky Lucky Slaničkové (24,76) i Kláry Seidlové z USK, která se musela spokojit s časem 25,00 s, přičemž sprinterkám vál vítr o síle 0,5 m/s proti směru jejich běhu.

Kačka postoupila 5. nejlepších časem 8 členného finálového výběru a los jí přiřknul 7. vnější dráhu. Finále, které se běželo o téměř 3 hodiny později bylo výrazně ovlivněno počasím. Příjemné červnové odpoledne, přerušila velká bouřka s přívaly dešťovým kapek a bohužel i citelným ochlazením. Ostatně i diváci u televizních obrazovek mohli vidět jaké nelidské podmínky v Táboře v tento okamžik panovaly.  Televizní přenos byl dokonce na cca 20 minut přerušen, protože v Táboře kvůli přívalům deště zkrátka závodit nešlo. Prokřehlé a promočené sprinterky se nakonec s malým zpožděním na start postavily a ti diváci, které prudký déšť  nevyhnal ze stadionu domů rozhodně svého rozhodnutí  nelitovali. Viděli dramatické finále  ve kterém zvítězila Barča Procházková z USK, setinu před Nikolou Bendovou z pražského Olympu a bronz brala v letos vynikající formě běhající Marcela Pírková z Olympu brněnského, která si již zajistila účast na ME v holandském Amsterdamu.  Hned za touto suverénní trojicí doběhla do cíle Kateřina v čase 24,55 s s 16 setinovým náskokem před medailistkou ze stovky Martinou Štychovou z Plzně. Pavla Hřivnová doběhla na 6. místě, Martina Hoffmanová rovněž z USK Praha pak skončila na místě 7.

Kačka se tentokrát velmi dobře  vyrovnala nejen s nepříznivými klimatickými podmínkami, ale i vesměs výrazně zkušenějšími sprinterkami, které patří k nejužší domácí sprinterské špičce. Společně se skvěle připravenou Nikolou Bendovou, která běžela za daných podmínek neuvěřitelných 23,72 s což jí řadí na  2. místo v Evropě mezi dorostenkami a ve světě jí v neredukovaných tabulkách patří 5. pozice prokázaly dravost nastupujícího mládí. 2. místo dorostenky a 4. místo juniorky prvoročačky vzbuzuje do budoucna naděje, že bychom na  budoucnost českého ženského sprintu bychom mohli pohlížet s mírným optimismem.  Ostatně to potvrzuje i účast české juniorské štafety na letošním juniorském MS v polské Bydhošti. Členky štafetového kvartetu, který si účast  vybojoval českým rekordem 45,34  se neztratily ani v Táboře. Mimo 4. místa Kateřiny na dvoustovce, získala finálové  6. místo na stovce Veronika Paličková, Zdeňka Seidlová byla druhá na čtyřstovce hned za Denisou Rosolovou a famózní „letájící česká dorostenka“ Nikola Bendová si z Tábora dokonce odváží 2 stříbrné medaile vyšperkované českými rekordy !!!!

VELKÁ GRATULACE a teď je na řadě TŘINEC !!!!!