Tomáš Daněk si vybojoval svou první účast na MČR !!

Tomáš Daněk, nejmladší člen skupiny WOLFPACK  se do Olomouce, kde se tento týden sejde výkvět české žákovské atletiky podívá !! Technickým delegátem byl vybrán k běhu na 800 m a zvažujeme ještě jeho účast ve štafetě 4 x 60 m.

Tomáš se po pauze způsobené nepříjemným střevním onemocněním, při kterém zhubnul 5 kg, představil na 2 závodech a sice minulý týden v Uherském Hradišti při 2. části krajských přeborů a včera v Šumperku při závodech družstev. I když bylo na Tomovi znát oslabení způsobeném nemocí, předvedl celkem solidní výsledky a jeho forma pomalu stoupá. V Hradišti startoval v běhu na 150 m a třístovce. Na kratší trati zaběhl těsně pod 20 sekund za 19,91  třístovku běžel po přece jen opatrnějším začátku za 42,94, přičemž v Tomášových silách je zcela určitě běžet o sekundu rychleji.

V Šumperku pak při protivětru vyhrál svůj rozběh za 8,19 s a postoupil do finále B, které ovšem kolidovalo s dálkou a ve finále pak Tom už svůj výkon nevylepšil. V dálkařském sektoru byly všechny jeho skoky za hranici 5 metrů, ale tan nejdelší 6. , odhadem 5,50 byl zmařen milimetrovým přešlapem. Tomáš ale zanechal v sektoru hezký dojem a naznačil své možnosti do budoucna. Tom pak pomohl  ještě svým dobře zaběhnutým 3. úsekem štafetě " A " k celkovému hezkému 2. místu v čase těsně nad 30 sekund.

Tuto sobotu se tedy Tomáš představí na Hané, kam se sjede to nejlepší co může česká žákovská atletika nabídnout a i když nám závěrečnou přípravu tak trochu nabourala nemoc, Tomáš je velký  bojovník a určitě nechá na olomouckém oválu srdce, jak je u něho zvykem. Při jeho velké premiéře mu DRŽÍME PALCE !!