Ani v závěru sezony neopouští Boču chuť závodit a předvádět kvalitní výkony... Tomáš BOČEK, který má za sebou nejlepší sezonu, své dosavadní atletické kariéry, využil včerejšího nádherného počasí k překonání 2 osobních rekordů a 1 nový si ustanovil. V Opavě, kde se konalo závěrečné kolo juniorské soutěže družstev se Tomáš představil v náročné trojkombinaci disciplin 100, 200 a 400 m př.

Nejdříve nastoupil ke startu stovky. Rozběh byl i při neúčasti Stromšíka s Vondráčkem silně obsazen a nakonec v něm zvítězil třetí z letošního MČR juniorů na této trati Aleš Kácel z SK Přerov . Aleš, který umí i 10,99 s a s větrem běžel dokonce 10,77 s, zaběhl na opavské, pomalé dráze 11,20 s . O pouhých 26 setin pomaleji běžel Tomáš, který doběhl na 3. pozici a o 4 setiny si vylepšil svůj osobní rekord na 11,46 s. Boča porazil mimojiné i domácího sprintera, svého jmenovce Toma Šmatláka.

Poté si Tomáš vymohl start na 400 m překážek a přesvědčil se, že běhat solidně 400 m hladkých, bez alespoň průměrné techniky překážek, nestačí.. Tomáš se tratí protrápil za 64,99 s a připsal si 6 bodů.....Nelze absolutně vyloučit, že to Tom zase jednou na této distanci zkusí, nicméně už po výrazně důkladnější přípravě. Takhle to byla jen úsměvná tečka jeho derniéry, letošní atletické sezony. :-)

Do poslední chvíle Tom nevěděl, zda nastoupí i ke startu na dvoustovku, nakonec kývl a udělal dobře. Už dost unavený Tomáš předvedl velice slušný běh, ve které se sklonil jen před domácím Patrikem Schindlerem, ale dokázal oplatit porážku ze stovky olomouckému Hrazdilovi a také porazil znovu i na této trati Toma Šmatláka s osobním rekordem 22,77 s. Tomáš doběhl druhý v čase 23,01 s a vylepšil si své dosavadní maximum na této trati o 6 setin !! Výsledek je o to cenější, že v Opavě se sprinty opravdu rychle neběhají.... Celkově byl Tomáš s Martinem Sklenářem s 22 body nejplatnějším juniorem  družstva, součtem všech 3. kol byl s 58 body suveréně největším "sběračem bodů" Slovácké v letošním roce.

Při neúčasti Toma Vondráčka (problémy s třísly), Zdendy Stromšíka (viroza) a Vaška Vlčka (výměnný pobyt v Německu) byl dalším a posledním zástupcem naší skupiny Tomáš DANĚK. Ten se představil jen v běhu na 400 m a vybojoval časem 55,26 s velice hezké 3. místo mezi juniory. Tomáš se potřebuje především zrychlit a po vzájemné domluvě se Tom v podzimní přípravě připojí ke skupině zaměřující se na 400 m, tedy k Vaškovi, Bočovi a Tomáši Vondráčkovi. "Čistokrevní" sprinteři tak zůstanou Zdeněk Stromšík a Radek Hrabinec a k nim se připojí i zástupkyně něžného pohlaví, žákyňka Simona Sedláčková a aby se necítila tak osamocena, bude skupina, kterou tvořily doposud jen 2 děvčata (mimo Simču ještě Barča Ohnoutková) doplněna o 2 mladé ambiciózní sprinterky. Ale o tom až příště.....

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved