Netradiční situace při startech mimo soutěž v případě Amči a Kláry na Krajských přeborech Libereckého kraje

Z důvodu možnosti posílit v létě družstvo juniorek AK OLYMP Brno v soutěži poháru mistrů evropských zemí, závodí v zimní sezoně Klára Michalská a Amča Rappová v této halové sezoně v barvách brněnského Olympu.

Nastala tak zajímavá situace při které ačkoliv obě holky vyhrály své disciplíny tak startovaly pouze mimo soutěž.

Klára Michalská během 10 dnů potřetí pokořila na trati 60 m překážek hranici devíti vteřin. Čas 8,90 je dokladem její aktuální překážkářské formy.

Amča Rappová celý týden ležela s nepříjemnou virózou a velmi bolestivými opary. Amča je však bojovnice a alespoň jako trenink absolvovala soutěž v dálce. Zde sice zaznamenala 5 přešlapů a jeden platný pokus 561 cm. Ve stavu v jakém startovala to byl skoro hrdinský čin. V letošní zimě nás však pronásleduje tolik zdravotních problémů, že jsme vděčni za každou příležitost, kdy můžeme alespoň nějak skákat.

Největší úspěch andílků tak zaznamenal Tomáš Dostrašil, který ve dvou startech překonal dva osobní rekordy. Na 60 m překážek se již dostal na čas 8,74 a na hladké šedesátce srovnal osobák na rovných 7,60.

Linda Mejstříková také během týdne ležela s nachlazením a tak její start na její hlavní trati 800 metrů nebyl jistý. Nakonec startovala. Opět, tak jako minulý týden rozběhla svou trať opatrně, byť malinko odvážněji než minulou sobotu. Linda se šetřila a nový osobní rekord 2:26,33 je zlepšením toho dosavadního o několik desetin.

Přesto vím, že Linda má na víc a těším se až se jednou na trať rozběhne tak jak to umí na tréninku

Dominik Žižka se zlepšil na 400 m na čas 52,25 přesto tento výsledek zůstává stále za Dominikovými možnostmi.

Filip Spura skočil o tyči 380 cm.  Na trati 200 m se projevil tréninkový výpadek z podzimu. Čas 24,64 zůstal za jeho očekáváním.

Příští týden již začíná seriál jednotlivých Mistrovství republiky. Jako první člen Atletiky s radostí vstoupí do tohoto seriálu Ondřej Rapp svým startem ve vícebojích - budeme mu držet palce.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved