Žákovský mítink v Pirně byl pro nás po roce úspěšným vstupem do sezony

Karolína Kořínková, Veronika Milotová a Anežka Voštová - to byla sestava, která na Prvního máje tradičně vyrazila na zahajovací mítink v německé Pirně.

Velmi dobře si vedly Karolína Kořínková a Verča Milotová, které přivezly po jedné zlaté a jedné stříbrné medaili.

Jako první vstoupila do jarní sezony Karolína a Anežka, soutěží ve skoku do dálky.
I když jsme teprve na počátku sezony, moc jsme zatím neskákali a únava z předchozího soustředění v Itálii byly znát, Karolína si vedla velmi dobře. Udržela si vysoký standard minulých soutěží a výkonem 481 zaostala 8 centimetrů za osobním rekordem a v soutěži zvítězila.

O chvíli později se Karolína postavila na start 60 m překážek. Na soustředění v italském San Benedettu ohromovala svou připraveností a já byl přesvědčen, že sezonu zahájíme časem po 10 vteřin. V rozběhu se to sice o kousíček nepovedlo (10,08), ve finále, však časem 9,92 získala druhé místo. Takový start do sezony se Karolíně na překážkách ještě nepovedl ! V loňském roce jsme začínali výsledkem 10,82 !

Velmi dobře si vedla také Veronika Milotová. Po vynikajících výkonech na soustředění byla i na ní znát únava. Přesto si při své premiéře na trati 100 m vytvořila dva osobní rekordy. Jeden v rozběhu a druhý ve finále. Finále nakonec Verča suverénně vyhrála a kvalitním časem 13,22 si vytvořila ustavující osobní rekord na této trati.
Dobře si vedla Veronika také ve své doplňkové disciplíně - dálce. Zde nakonec obsadila druhé místo výkonem 486 cm, což je její nový osobní rekord. Dosavadní osobák z Brna z loňského roku si vylešila o celých 20 centimetrů !

Anežka Voštová, která v Itálii také nad překážkami zářila se s únavou prala asi nejvíce. V rozběhu překážek zaběhla kvalitních 10,49 (o pět desetin lépe než v loňském roce). Ve finále se již tolik nevedlo. Také výkony v dálce a výšce naznačily, že stačí si pouze odpočinout, uklidnit hlavu a můžeme se dočkat výborných výkonů.

Miniandílci zahájili sezonu výborně a tak se můžeme těšit na další výsledky !

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved