Minulý týden byl hodně, hodně hektický.  Nejdříve trenér oslavil společně se svou ženou 25 let společného života,  touláním se městem věčných milenců - Paříží a  hned v pátek po příletu do Vídně a následném přesunu do Uherského Hradiště již na něj v podvečerních hodinách čekali členové reprezentační štafety, kteří se pokoušejí o splnění limitu na ME 19 letých a do Uherského Hradiště ochotně přijeli.

Musím upřímně přiznat, že jarní Paříž mne, snad jako každého okuzlila, ale  i na všech těch procházkách v okolí Eiffelovky,  ulicemi ostrova de la Cité v blízkosti katedrály Notre Dame, Montmartrem,kde tvořili a také bujaře hýřili mí milovaní impressionisté, honosným a rušným bulvárem Champ Elysse...atd.,.jsem  přece jen nemohl na atletiku tak úplně zapomenout o čemž svědčí i přiložená fotografie z 274 metrů vysoké vyhlídky Eiffelovky ... No a těch pro atletiku skvělých somatotypů v ulicíh města či v podzemí metra z bývalých francouzských kolonií .. , darmo mluvit, to by se vybíralo  .

 Česká republika bohužel žádné kolonie neměla ale ti v tréninku opravdu poctiví se umějí ve sprinterských disciplinách prosadit i v konkurenci řekněme fyzicky lépe disponovaných černochů a o to je pak výsledek alespoň pro mne cenější. A že to jde i u nás demonstruje  tak imponujícím způsobem například překážkář Pertr Svoboda, kterému i touto cestou přejeme brzké uzdravení.  V oblasti hladkých sprintů je to snad ještě o kousíček těžší, ale ve štafetových bězích, kde hraje velkou roli faktor techniky předávek se rychlí bílí kluci můžou prosadit i tady. O to víc mne těší jak mladá nastupující generace nadějných českých sprinterů k tomuto problému přistupuje. Fenomenální úspěch mladých českých juniorů ve složení Říčař, Máslák, Šťastný Zich která ve Splitu před 2 roky na ME 19 vybojovala nádhrené sříbro byla inspirací i pro jejich nástupce, kteří se také nechtějí nechat zahanbit a nejinak tomu bylo i v sobotu v Uherském Hradišti.

Jádro štafety která se pod mým vedením zformovala v maďarském Debrecínu sice bylo oslabeno o Zdendu Stromšíka, kteý se potýká s drobným svalovým zraněním, ale i tak nebýt nepříliš povedené poslední předávky, kluci by se o limit 40,80 s určitě otírali. Včera  nastoupili ve složení Honza Hrnčíř, Michal Desenský, Honza Jirka a Tomáš Vondráček. Sice ještě ne všichni mají úplně vybroušenou sprinterskou formu, včera se ani jeden z nich na hladké stovce nepodíval pod 11,00 s, ale včerejší pokus vyvolal velké naděje !!! Čas 41,66 s s nepovedenou poslední předávkou na které jsme ztratili minimálně 0,4 - 0,5 sekundy a v lepší formě běhajících všech zúčastněných, kde se dá stáhnout sekunda i více, znamená, že limit je víc než reálný !!!!!! Další pokus, nejspíše při Zlaté tretře by už mohl vyjít.. I tak je včerejší čas české reprejuniorky  velice kvalitni  a byl by například juniorským českým oddílovým rekordem (!!) ......,  budiž to pro kluky velkým povzbuzením, hoši vytvořili skvělou partu,  Honza Jirka je na 3. úseku velkou posilou pokud budou všichni zdraví, musí se to povést. To hlavní - zájem , chuť, nasazení a ochota všech cestovat za nácvikem štafety či splnění limitem i do vzdálenějších destinací tady je, nechybí porozumění  a podpora ze strany trenérů a to je opravdu ze všecho nejdůležitější....

V Uherském Hradišti se samozřejmě představili i členové "Atletiky s radostí", bohužel bez zraněných opor Zdendy Stromšíka a Martiny Salčákové. Sprinterům naděje na lepší výsledek odvál tentokrát znovu vítr v protisměru, ale Vaškův vstup na dvoustovce za 23,29 s je po týdenní viróze dobrým počinem. Boča v nadupaném rozběhu stovky za silného protivětru (-2,4 m/s) dělal dobrý dojem a 11,78 s je lepším časem, než na první pohled vypadá. Difrence od sprinterů, kteří umí stovku už pod 11,00 s byla maximálně 0,5 s i méně... Na dvoustovce pak Tomík zaostal za Vaškem o téměř 4 desetiny.  Barunce se po dobře rozběhlém závodě půlky, bohužel znovu nepodařilo překonat  letilý osobní rekord, tak snad to vyjde už příší víkend.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved