Pod kanárským sluncem se kvalita umocňuje....

Po dnešku máme za sebou sedmou tréninkovou jednotku tady na Gran Canaria a všichni  přítomní  zde vypadají, i přes vysilující tréninky velmi svěže. Až je mi skoro líto zařadit plánované zítřejší odpolední volno, ale je dost dobře možné, že po  dopoledním "legionářském" tréninku v dunách, který nás čeká, už tomu bude jinak. Ti co si jej z loňska pamatují se ještě dnes  otřepou hrůzou, tak jsem docela zvědav jak to zde přítomné mladé dámy, které tu s námi vloni nebyly zvládnou......Pokud tomu ale bude tak jak doposud, tak nemám obavy. Do dnešního dne kdy máme za sebou namáhavé běžecké tréninky v parku i na pláži, odrazová skokanská cvičení tamtéž i první rychlostní trénink  v tretrách na místním stadionu jedou všichni jak dobře namazaný stroj. 

Obdivuhodně tu vypadá zejména Zdenda STROMŠÍK, který na sobě tvrdě zapracoval, sundal nějaké to přebytečné kilo a přitom silově je vybaven výrazně lépe než v loňském roce. Není se co divit, že mu to doslova "lítá" jak naznačují první tréninky zaměřené na rozvoj rychlosti maximální, ale je doslova k neutahání i v oblasti rychlostní vytrvalosti a to signalizuje, že by Zdena už v hale mohl běžet dvoustovku jako řemen....

Ztrátu zapříčíněnou komplikovaným zraněním malíčku dohání rychle i Tomáš BOČEK, který se Zdenovi snaží zdatně sekundovat , což jej musí přirozeně stát hodně sil, protože Tomáš letos neabsolovoval ani kondiční soustředění ve Vysokých Tatrách, ani to následující v Nymburku. Ale jak již jsem řekl Tomáš maká naplno, nic neošidí a lze věřit, že brzy bude v pné formě zpátky.

Klárka MICHALSKÁ, jedna z nejlepších českých trojskokanek, která by se ráda podívala příští rok na ME 22, šokuje zejména německé přítomné turisty nejen svým šarmem, ale především skokanskou technikou násobných odrazů. Vždy když tato cvičení provádíme, je to pláži Playa Americana velká schow, poněvadž vždy se kolem nás utvoří hlouček povzbuzujících zvědavců. Každý pokus je pak přítomnými diváky podrobně okomentován, někdy nechybí ani potlesk. Já pak odpovídám na časté dotazy odkud jsme (.....ne nejsme aus goldene Prag).kdo je kdo a jaké jsou jejich osobáky a vedeme nezávazné rozhovory o českém pivu a krásných českých holkách. Klidně bych mohl vybírat do klobouku, ale zájem nás samozřejmě těší, nestydíme se, nemáme za co....

Řeči o kráse českých žen samozřejmě naplňuje i nejmladší má svěřenkyně, která je tu s námi Simča SEDLÁČKOVÁ. A když se k tomu přidá její čím dál větší atletický um, není se co divit, že i ona budí mezi přihlížejícími velký obdiv. Simona tady po 2 dnech, kdy měla menší střevní potíže, jede už úplně naplno a jsem si jist, že jí i toto soustředění pomůže již v hale k úspěšnému přechodu ze žákovské kategorie do té vyšší -dorostenecké.

J.V. 15.12.2012

 

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved