V Mladé Boleslavi bojovali andílci o body v soutěži družstev

Andílci nastupovali ke svým soutěžím po delší době a v různé formě.

Dominik Žižka si po skvělých výsledcích na Mistrovství republiky odjel odpočinout do lesů poblíž Českého Dubu na tábor na kterém zažil jistě mnoho veselých příhod o čemž svědčí mimo jiné také nový sestřih jeho andělských vlasů. Nastupoval do závodu prakticky den po svém příjezdu a bez tréninku. Bylo vidět, že byl velmi nervózní z toho, že nevěděl co s ním 14 tréninkový odpočinek udělá. Nervozita z něj však spadla s výstřelem startéra. Svými předcházejícími výkony se propracoval již do prvního běhu do sedmé dráhy a dokázal , že toto postavení si zaslouží. Zadrženým začátkem a vystupňovaným tempem v závěru dosáhl opět vynikajícího času 50,55 což je jeho druhý nejlepší čas na 400 m vůbec. Celkově pak jeho nejlepší umístění na první lize vůbec - šesté místo, když Dominik na této trati poprvé v přímém souboji porazil dalšího výborného jabloneckého čtvrtkaře Pavla Hýska  !! Nutno poznamenat, že celkově zvítězil ve skvělém čase 48,19 Martin Vinš.

Dominik se  následně účastnil také štafet 4 x 100 a 4 x 400. Svůj druhý úsek na 4 x 100 zaběhl Dominik skvěle a myslím, že jeho osobní rekord na 100 m bude brzy v ohrožení. Při startu na 4 x 400 m byl na Dominikovi již znát únava avšak opět zabojoval a na prvním úseku se zasloužil o celkové skvělé třetí místo této štafety. Tým mužů LIAZu tak po dlouhých letech dosáhl velkého úspěchu kterým bylo celkové vítězství v tomto kole první ligy. První místo v kole se nepodařilo našemu družstvu již mnoho let a tak je toto umístění velkým úspěchem.

Filip Spura  - nový člen skupiny běžel svou čtvrtkařskou trať ve druhém běhu. Během posledních 14 dní jsme se zaměřovali na tento závod s cílem ohrozit osobní rekord. To se však nepodařilo a tak se Filip umístil na 6  místě ve svém rozběhu v čase 54,27. Čekali jsme trošku lepší čas, avšak na svém úseku ve štafetě 4 x 400 B dosáhl Filp ručního času někde kolem 53,3 takže věřím, že ten OR rekord ještě letos pokoříme. Filip velice bojoval a byla na něm vidět snaha o dobrý výkon což se cení a je to předpokladem pro další zlepšování.

Pavlína Soprová nastupovala s drobným zraněním chodidla, kdy jí do něj přes botu pronikl hřebík. Naštěstí jí to výrazně neomezilo při jejím stratu na překážkách. Podala bojovný výkon, porazila Barču Hamáčkovou opět si zlepšila osobní rekord na ženských překážkách a celkově zvítězila v čase 15,16 s. Blahopřeji ! Ve skoku do dálky se Pavlíně bohužel již tak nevedlo. Skočila 491 cm což stačilo pouze na 10 místo. Bohužel v dálce se nám nedaří a zatím můžeme pouze vzpomínat, na výkony kolem 520 cm. Pavlína si však v dálce přes nevýrazný výkon připsala jeden nečekaný skalp a to Anny-Marie Rappové, která bohužel skončila ještě hlouběji v závodním poli.

Anna-Marie Rappová - se v tomto kole bohužel vůbec nepotkala s formou a tak na jejích výkonech bylo - diplomaticky řečeno - "Několik drobností ke zlepšení"  výkon v dálce - 2 přešlapy a 433 cm (byť se značným nedošlapem) nepotřebuje komentář. Bodový zisk zaznamenala Amča na trati 200 m. Tam sice čas 26.49 úplně neodpovídal mým představám, avšak bylo z toho celkově 4 místo a zisk důležitých bodů pro družstvo.

Družstvo žen LIAZu v oslabené sestavě dosáhlo oproti mužům nejhoršího umístění za poslední roky a nakonec s odřenýma ušima skončilo na předposledním sedmém místě.

Nyní některé andílky čeká dovolená u moře a pro jiné začíná připrava na podzimní část sezony.

Přeji hezkou dovolenou těm co odjíždějí, odpočiňte si a těším se na návrat na atletické ovály opět s chutí závodit a vítězit.