V dalším kole první ligy překonala Klára Michalská znovu 12 metrů v trojskoku...

V nádherném prostředí stadionu ve Staré Boleslavi závodili naši andílci na prvních závodech po Mistrovství republiky.

Anna-Marie Rappová tentokrát nastoupila pouze ke skoku dalekému a ke štafetě. Vzhledem k náročnosti programu, který ji čeká v příštím týdnu to byla dobrá volba. Družstvo žen TJ LIAZ si mohlo bodový výpadek dovolit díky pozici v dlouhodobé soutěži, kterou si vybojovalo v minulých kolech.

Soutěž v dálce začala pro Amču dobře, prvním pokusem 565 cm suveréně zajistila finálovou účast. Po tomto prvním pokusu jsem si myslel, že bychom se mohli odpoutat od přešlapů a skočit pěkný výkon. Bohužel, následovalo dalších 5 přešlapů. Pokusy pěkné, daleké, žel bohu s přešlapy.

A když už v posledním pokuse Amča trefila prkno přesně, tak si tam svůj přešlap vykouzil alespoň rozhodčí. Škoda pokusy byly celkem daleké avšak přešlapové prokletí letošní sezony dále trvá.

Amča pak jako finišmenka štafety prokázala svou rychlost, kdy během několika desítek metrů stáhla náskok soupeřek, které přebíraly kolík před ní. Svým chrakteristickým sprintem ukázala, že čas 12,22 na 100 metrů nemusí být letos ještě konečný. Příležitost pro jeho zlepšení přijde již příští víkend při Mistrovství republiky dospělých v Brně.

Klára Michalská se vrátila ke své oblíbené kombinaci 100 metrů překážek a trojskok.

Na stovce překážek se trošku projevila únava u náročných předcházejících dní. Po Mistrovství juniorů jsme dále trénovali. Čas 15,04 tetokrát nestačil na víc než třetí místo za Vladimírou Šíbovou (14,77) z Kolína a Barborou Hamáčkovou (15,03) z LIAZU. Barča tak letos Kláru poprvé porazila a Klára si odvážela body za třetí místo.

Po necelé hodině pak následoval trojskok. Zde musím vyzvednout Kláry bojovnost. Soutěž se pro ni nevyvíjela moc přesvědčivě. Výkon 11,70 znamenal do 6 série druhé místo kdy pěkným pokusem 12,12 vedla jičínská Vaněčková. Klárka se prala s větrem a také ona ukázala víc přešlapů než by bylo zdrávo. Nakonec však šestým pokusem zabojovala a skokem 12,04 potvrdila, že letos dvanáct metrů skákat umí.

Pro holky tak paradoxně sobotou začíná asi nejnáročnějš týden této části sezony. V úterý odjíždí do Chorvatského Osijeku na mezistátní utkání juniorů a při návratu se rovnou ubytují v Brně, kde během příštího víkendu budou absolvovat Mistrovství republiky dospělých.

Držme palce !

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved