Vašek běžel čtvrtku znovu pod 53, 00 s , Tom poprvé na dvoustovce pod 24,00 s !!!

 

Nádherným podzimním počasím přivítal Třinec mladé atlety z celé Moravy, kteří bojovali již ve 3. kole  v  tzv. "gigantu" o postup mezi nejlepší družstva České republiky, které se utkají příští víkend v Táboře pří závěrčné derniéře atletické sezóny. My jsme odcestovali opět bez Míry Břustka, který se potýká s virózou, která mu nedovolila startovat a pomoci družstvu v boji o každý bod....Naopak úsilí některých členů družstva bylo příkladné a velmi obětavé. To lze říci i o Vaškovi, který do Třince odcestoval s nepříjemným nachlazením a ucpanými dutinami, aby se postavil na start jedné z nejtěžších atletických disciplin a sice - běhu na 400 m. Při rozcvičení to v jeden okamžik sice už vypadalo, že závod odpískáme, ale vývoj soutěže kdy bojovný tým bojoval zcela nečekaně o nejvyšší příčky, nedovolil Vaškovi  a to i přes mé značné obavy nenastoupit . Vašek nastoupil ve výhodné druhé dráze v nejsilnějším 1. běhu a jak je u něho zvykem první stovku pořádně rozjel, na rovince šel pěkně na dlouhý krok, i když lehkost s jakou běžel v úterý na Corny poháru tomu přece jen chyběla. Dvoustovku proťal za 24,4 , třístovku za 37,7 s na druhé pozici za Tomem Vondráčkem, ale před tradičními sopupeři, Filipcem Zajícem, Bílkem.... Rozhodnout měla poslední stovka a Vašek i přes zdarvotní handicap dotáhl závod do vynikajícího výsledku. Nejen, že udržel 2. pozici , ale nakonec překonal znovu hranici 53 s, tentokrát plně automaticky a proťal pomyslnou cílovou pásku za výborných 52,73 s !!! Velká gratulace nejen za předvedený výkon, ale především za úžasnou bojovnost !!!  

Tomáš startoval o hodinu dříve v běhu na 100 m. Příjemné teplo a mírný vítr v zádech dávaly tušit, že by Tomáš mohl zaútočit i na konci sezóny na osobní rekord. A skutečně Tom vyuužil výborných klimatických podmínek a ve svém běhu doběhl na druhé pozici v novém osobním rekordu o 3 setiny lepším osobáku starého. Čas 11, 92 s znamená, že Tomáš běžel opět pod 12,00 s a výsledek mohl být ještě o něco lepší, kdyby Tom nezaspal na startu a neběžel s tak velkým úsilím, které vedlo k trošku křečovitějšímu provedení běhu. Toho se Tomáš naopak vyvaroval na trati dvojnásobné. On sám si moc přál ještě tento rok běžet pod magickou hranici 24 sekund s to se mu také povedlo. Způsob vyběhnutí zatáčky patřil k tomu nejlepšímu co jsem u něj kdy  viděl a zejména první stovkou položil pevný základ k překonání osobního rekordu. Tom zvítězil s velkým náskokem za 23,84 s, celkově obsadil skvělou 4 pozici a cenných 7 bodů pro družstvo. Oba jeho časy znamenají jistě pro něj velké povzbuzení a příslib pro příští rok.

Kluci pak byli přihlášeni ještě ke startu v běhu na 4 x 400 m, ale protože se přihlásili jen 2 štafety a na poslední chvíli se odhlásila štafeta Vítkovic, tak svůj běh již neabsolovovali. Ani to však nezabránilo družstvu k historickému postupu do finále mezi nejlepší celky České republiky. Obrovské úsilí a a obětavost  členů družstva dokládají i přiložené fotografie. :-)

J.V. 27.9.09

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved