Prodloužený víkend znamenal pro andílky zvýšenou zátěž, která však přinesla ovoce...

Nejhodnotnějším výkonem andílků při krajských přeborech dospělých byla dvoustovka Vojty Karáska v čase 22,98. Konečně čas pod 23 vteřin s regulérní podporou větru, řadí dnes Vojtu mezi sprintery.
Těžko bych komukoliv v loňském roce věřil, když by mi řekl, že Vojta Karásek bude krajským přeborníkem mezi dospělými ve sprintu na 200 metrů. Dnes mně však Vojta velmi příjemně vyvedl z omylu a v čase pod 23 vteřin pro sebe tento titul získal.
Narála mu neúčast velké části skvělých libereckých sprinterů, kteří závodili v pátečním sprinterském trojboji. Ovšem i Vojta včera absolvoval 100 a 200. Stovku mimochodem v novém osobáku.

Kromě Vojty mně potěšila svými výkony také Kamila Ajšmanová. Ta, startujíc jak v dálce tak v trojskoku, dala svému tělu opravdu zabrat. Po jejím výborně absolvovaném soustředění v Itálii jsem věřil, že Kamča může skákat docela daleko. V dálce bohužel přešlápla, opravdu centimetrově, dlouhé pokusy, kterými by ohrožovala své osobní maximum. Přesto nakonec pátým a šestým pokusem zapsala shodně 525 cm.

K takovému výkonu se Kamča dostala po dlouhých dvou letech a mohu říci, že její skákání ve mně budilo naděje na výrazné zlepšení jejího osobního rekordu.
Také v trojskoku se Kamila předvedla ve velmi dobrém světle. Jejích 11,62 znamenalo titul krajské přebornice.

Titul získala na trati 800 metrů i Pavla Karešová. Po včerejším závodě, kterým se Pája trošku protrápila, byla dnes na startu jiná Pavla, optimistická a usměvavá. Dosažený čas dnes neznamenal hlavní cíl. Tím bylo běžet s radostí a to se povedlo, titul je k tomu příjemný bonus !

Vojta Truhlář se nemohl při prvním skákání z celého rozběhu srovnat s technikou. Nějak se nám nedařilo provést správně druhý skok a tak na výkon hodně přes 14 metrů budeme muset ještě počkat.

V příštím týdnu nás již čeká první kolo první ligy a tak Andílci GO !

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved