Kačka získala stříbrné double, setinu od zlata !!!

V Třinci pokračoval v neděli druhý den mistrovský šampionát dorostu a juniorů. My jsem poslali do bojů 3 své zástupce, všechny na dvoustovku a Kačka, Štěpánka i Honza postoupili do finále !!. V nich se  nejvíce se dařilo Kateřině VÁVROVÉ, která rozšířila svou medailovou sbírku o druhé stříbro, když od vítězství jí dělila jediná setina sekundy. Štěpánka KOLÁŘOVÁ a Honza VÁCHA pak získali v silně obsazených disciplínách shodně 5. místa !

KAČKA VÁVROVÁ

nastupovala do soutěže jako jedna ze spolufavoritek na zisk nejcenějšího kovu. Sítem 3. rozběhů prošla jako vítězka 1. rozběhu nejrychlejším časem 24,62 s (0,8 m/s) před vítězkou druhého běhu Aničkou Šuhájkovou (24,96) a třetího Veronikou Paličkovou (25,26).

Ve finále se Katce tentokrát nepodařio vyběhnout zatáčku tak jak jsem u ní zvyklý, zejména prvních 50 metrů po startu bylo průměrných. Toho dokonale využila vítězka stovky Veronika Paličková, která v polovině trati, měla téměř dvoumetrový náskok před naší Kačkou, které ani mohutný finiš ke zlatu nepomohl. V cíli byla o jedinou setinu sekundy druhá, za Veronikou, která mohutným předklonem s následným pádem vybojovala druhé zlato. Kačka skončila na druhé pozici časem 24,47 s, na třetím místě doběhla Kateřina Dvořáková v čase 24,72 s a podařilo se jí tak obhájit bronz z halového šampionátu. K když setina od zlata mrzí, Kačka může být s účastí na šampionátu spokojená. Zisk dvou stříbrných medailí na obou sprinterských tratích je jednoznačným úspěchem. Na obou tratích se Kačka představí i na víkendovém, juniorském mezistátku v Maďarsku kam byla nominována.

ŠTĚPÁNKA KOLÁŘOVÁ

Štěpánka šla do závodu s jasným zadáním, vybojovat postup do finále. To se jí nakonec podařilo, i když to bylo těžší, než jsme původně předpokládali. Štěpánka sice ve třetím rozběhu do 150 metrů vedla a zdálo se být vše jasné, pak však 17 leté dorostence „došlo“ a nakonec doběhla časem 25,72 s až na 4. pozici, 7 setin za vítězkou. Naštěstí 3. běh byl nejrychlejší a do finále postupovaly všechny  závodnice na prvních 4 místech, Štěpánka ovšem „malým q“ a posledním časem, což znamenalo ve finále nevýhodnou 1. dráhu.

Ve finále to však byla už uplně jiná Štěpánka, bojovná, odhodlaná se i z 1. dráhy poprat o co nejlepší výsledek. Nakonec se jí podařilo porazit všechny závodnice z jejího rozběhu a časem 25,76 vybojovala moc hezké 5. místo, když od medaile jí dělilo 36 setin sekundy. Škoda nevýhodné 1. dráhy, ale 5. místo ve finále ve kterém kralovala suverénní Nikola Bendová, je hezkým úspěchem závodnice, která se po nepovedené loňské sezóně definitivně vrátila do širší české dorostenecké, sprinterské špičky !!

HONZA VÁCHA

Honza se po zisku dvou bronzů z 1. dne (100 m, štafeta 4 x 100 m), dokázal koncentrovat i na druhý den na jednu z nejsilněji obsazených disciplín třineckého mistrovství – dorostenckou dvoustovku. Vždyť až o dva roky mladší dorostenci běhali rychleji juniorů a ani postup do 8 členného finále nebyl žádnou samozřejmostí.

Honza zvládl zadání na výbornou.  V druhém běhu doběhl časem 22,33 s  na druhé pozici, hned za vítězem stovky Štěpánem Hamplem a zajistil si finálovou účast.  V něm pak doběhl druhým nejrychlejším časem kariéry 22,26 s na 5. místě, když první 3 medailisté Krsek 21,57 s, Hampl 21,72 s a Klíma 21,85 s splnili ve finále limit, požadovaný k účasti na dorosteneckém ME v Tbillisi !!!!!!

Vrchol domácí mládežnické  sezóny je za námi a teď už budeme čekat jen na definitivní potvrzení předběžné nominace. Kačka by měla mít jistou účast na MS v polské Bydhošti, Honzovo jméno se objevilo v předběžné nominaci na ME do Tbillisi, kde by měl běžet stovku.