OCELOVÉ MĚSTO K NÁM BYLO PŘÍVĚTIVÉ !!!!!

První den domácího atletického šampionátu v Třinci zasáhli do bojů všichni "Vlčáci" a vedli si znamenitě. Absolutním vrcholem byl triumf Zdeňka STROMŠÍKA na hladké stovce, když nechal za sebou kompletní českou sprinterskou špičku, včetně halového mistra světa ze čtvrtky Pavla Masláka a českého rekordmana Jana Veleby !!!!

TRIUMF ZDEŇKA STROMŠÍKA 

Startovní pole nejatraktivnější atletické disciplíny, avizovalo už dopředu, že mužská stovka bude opravdovým "bonbónkem" třineckého šampionátu. Na startu se objevila kompletní česká sprinterská špička včetně čtvrtkařského specialisty a mistra světa Pavla Masláka, který stovku zase tak často neběhá. Nechyběl ani český rekordman Honza Veleba a startovka tak čítala poprvé v jednom roce dva sprintery, kteří vstupovali do závodu s výkonem pod 10,30 s (Veleba, Stromšík) a 4 kteří letos zaběhli pod 10,40 s. Mimo Stromšíka a Veleby se to letos podařilo Dominiku Záleskému (10,36 s) a Pavlu Maslákovi (10,37s).

Všichni 4 také  bezproblémově postoupili do nadupaného finále. Zdeněk časem 10,60 s jako vítěz druhého rozběhu, když si s přehledem kontroloval první postupovou pozici, před nadějným juniorem Štěpánem Hamplem. Dlouho očekávané a nevídané finále bylo úžasným zážitkem. Zdendovi se tentokráte vydařil start na jedničku hned v úvodu získal malý náskok, který si udržel až do cíle, kde na něj zle dotíral z 8. dráhy Pavel Maslák. Nakonec byl v cíli Zdeněk o jedinou setinu rychlejší než Pavel  ve vyrovnaném osobním rekordu 10,29 s !!!!! Jen 3 setiny za rekordem šampionátu a 6 setin za rekordem českým při minimálně povolené větrné podpoře 0,2 m/s !!!! Kdyby sprinterům vál silnější vítr o povolené hranici 2,0 m/s není pochyb, že český rekord by se otřásal v základech !!!! Na 3. místě nádherného závodu dospurtoval stávající český rekordman Jan Veleba, který k překonání stometrové distance potřeboval čas 10,38 s., Dominik Záleský bral "bramboru" za 10,42 s.

Po táborském triumfu v roce 2013, tak bral Zdeněk svůj druhý seniorský titul a ve finále stovky nechyběl od roku 2011 !!!!! K jeho vítězství se ještě podrobněji vrátíme po skončení šampionátu, nyní alespoň telegraficky a  první reakce tisku ZDE a také video ze závodu ZDE.

KAČKA VÁVROVÁ V OSOBÁKU  NA STOVCE

Svěle svého týmového kolegu napodobila KATEŘINA  VÁVROVÁ. Ta si včera počínala jako velká profesionálka a už v rozběhu si poprvé ve své kariéře zajistila finálovou účast mezi seniorkami na hladké stovce !!! A to dokonce v čase, který je její novým personálním maximem 11,79 s, který mimo jiné znamená už druhé splnění limitu, opravňující Kateřinu ke startu na Mistrovství Evropy juniorů v italském Grossetu. V nadupaném finále, které se bohužel běželo proti větru (-1,1 m/s) pak Katka zopakovala kvalitní výsledek, když doběhla na celkovém 7. místě v čase o 9 setin horším než měla v rozběhu. 19 letá slečna , věkem  ještě juniorka, předvedla profesionální a koncentrovaný výkon na vrcholném závodu domácí sezóny a osobní rekord na tak významné akci se rovněž počítá !!!!

Jako bonus prvého dne pak přinesla jako finišmanka v dresu AK OLYMP Brno kolík do cíle na fantastické druhé pozici a na krk si tak i ona mohla zavěsit medaili z mistrovského šampionátu !!!

DAVID CESAR PŘEKVAPIL I SÁM SEBE 

Fantastického výsledku dosáhl i David Cesar. Ten v době, kdy nad Třincem ještě vládlo opravdu hnusné a nepřívětivé deštivé počasí s 12 C zvítězil ve druhém rozběhu před favorizovaným Michalem Desenským a časem 48,13 s si zajistil přímý postup do nedělního 8 členného finále, ve kterém David už může jen a jen překvapit. Počasí se má výrazně zlepšit a není žádným tajemstvím, že David myslí na čas pod magickým 48 sekund !!!! Tak držte palce !!!

Dobře se  prezentovali i zbylí dva členové mladší smečky Štěpánka KOLÁŘOVÁ a Honza VÁCHA. Oba ještě junioři - prvoročáci, získávali mezi dospěláky ostruhy a cenné zkušenosti, které jistě uplatní na juniorském šampionátu, který se koná o 2 týdny později v Jablonci nad Nisou. Štěpánka vstoupila v extrémním počasí odhodlaně do čtvrtky, až do třístovky vedla, na cílové rovince jí došlo, ale odměnou jí byl vzhledem k podmínkám hezký čas 58,76 s a solidní 15. místo při její seniorské premiéře.

Honza VÁCHA byl naším druhým zástupcem na stovce a dosáhl času 11, 02 s což je po nemoci taktéž solidní výsledek, když za sebou nechal řadu jmen s lepšími osobáky než má on, včetně vícemistra republiky z roku 2015 Pavla Bendu z Mostu.....

Dnes pokračuje šampionát druhým dnem. Na startu uvidíme na dvoustovce Kačku a Štěpánku a samozřejmě ve finále Davida !!!

TAK NÁM DRŽTE PALCE !!!!

VÝSLEDKY: ZDE

J.V. 10.6.2017

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved