Při krajském přeboru dospělých potvrdili andílci rostoucí formu

Vynikající zlepšení osobního rekordu přineslo Patricii titul krajské přebornice.

Páťa hned po ránu nastoupila k běhu na 60 metrů. Ve svém rozběhu potvrdila své dosavadní zrychlení a zaběhla si nový osobní rekord 8,48 s. Vzhledem k tomu, že do sezony nastupovala s osobákem 8,67 může být nadmíru spokojená. Hlavní představení však přišlo při soutěži trojskokanek. Do soutěže nastupovala jako favoritka s osobním rekordem 10,89 m. Během soutěže se nakonec jako největší soupeřka ukázala nová tvář v poli skokanek, kterou je Leona Vokálová. Leona při svém druhém startu v trojskoku nakonec skočila 11,38 m. Páťa však předvedla neskutečné zlepšení svého osobáku. Prakticky co skok to zlepšení osobáku. 11,22 11,24 11,35 nakonec 11,40 ! Zlepšení osobáku o půl metru ! Vítězství v napínavé soutěži a titul krajské přebornice mezi dospělými ! Zdá se, že vloni Páťa vykročila na dobrou atletickou cestu. Rázem je z ní vedoucí trojskokanka dorosteneckých tabulek. Jen tak dále.

Vojta Truhlář si vzal příklad z Patricie a také ovládl soutěž v trojskoku. Vojta skákal velmi pěkně a moc nescházelo aby si posunul i své maximum. V posledních pokusech již Vojta trošku haproval s technikou a tak jsme nakonec spokojeni s titulem a výkonem 14,22 m.

Barunka Bradová si vytvořila osobní halové maximum na šedesátce na nynějších 8,29 s. Svůj běh vyhrála, škoda jen malého zaváhání v posledních metrech, myslím si, že tam jsme prohospodařili postup do finále. Přesto může být Barča nadmíru spokojená a já věřím,  že v halové sezoně zdaleka neřekla poslední slovo.

Velkým úspěchem byl start Karolíny Kořínkové na hladké šedesátce.

V rozběhu vítězství za 8,16 - v novém halovém osobním maximu, pouhé dvě setiny za osobákem absolutním. V jeho překonání jsem pevně věřil ve finále, do kterého se Karolína krásným výkonem dostala. Bohužel ve finále však zapracovaly nervy a Karolína snad poprvé v životě ulila start.... Protože jsme závodili mezi dospělými, tak neplatila možnost jednoho ulitého startu. Kája tak poznala, že nemusí vždy běžet i když postoupí. Nemusí však být nikterak smutná, podala skvělý výkon a jede na vlně, takže věřím v další zlepšování.

Úspěchy závodících tak trošku žehlily seznam nemocných a zraněných. Ke Klárce Hercíkové se zlomenou rukou, Veronice Milotové s chřipkou, trenérovi s trombózou v noze, se přidal v pátek zcela neomylně také Vojta Karásek s chřipkou.

Věřme, že zdraví zůstanou zdraví a naberou ještě další závodnickou pohodu, kterou prodají za 14 dní při krajských přeborech dorostu a juniorů.

Tak GO Andílci GO !

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved