Fantastické vítězství Majky v Bialsko Bialej při Olympic Hopes !!!

Spanilá jízda Majky ŠIMLOVIČOVÉ, jejíž současné tažení atletickými stadióny, připomíná obávané tsunami nebere konce. Po vydařených závodech v Třinci a ZT v Ostravě, kdy si překonala i klimaticky nevýhodných podmínkách osobní rekord na obou sprinterských tratích, válcuje 16. leté děvče z Horky nad Váhom vše co jí přijde do cesty, stylem neblahého přírdního úkazu. Včera v Bialsko Bialej se před jejím umem musela ve finále stovky sklonit i její česká partnerka ze skupiny, favorizovaná Kateřina VÁVROVÁ !!!

Obě dvě "Vlčice" suveréně vyhrály své rozběhy postouipily do finále z prvních pozic. Kačka ze druhého běhu časem 12, 27 s, Majka výkonem 12, 46 s z běhu třetího. Ve finále, které se beželo hodinu po poledni pak slovenská reprezentantka dokonale využila, poprvé v letošním roce optimálních klimatických podmínek a na rychlém mondu slezské metropole, předvedla jeden ze svých nejlepších výkonů své atletické kariéry. Majka tentokrát neztratila ani decimetr na startu a na  Kačku, která tradičně disponuje vynikajícími starty dokonce nějaký ten decimetr získala. Malý náskok pak po technicky vynikajícím uvolněném běhu udržela až do cíle a odměnou jí bylo nejen překvapivé vítězství, nový osobní rekord s hodnotou 12,18 s ale i další pokoření limitu na MS 17 letých, které se koná uprostřed července v kolumbijské Cali. Majka tak po splněném požadavku na dvoustovce, přidala do své sbírky i limit na poloviční sprinterské distanci, no a samozřejmě, že její čas je současně vylepšeným" A limitem, který ji posouvá po návratu z Kolumbie i na EYOF do gruzínské Tbillisi......... VIDEO z finálového běhu:

Zatímco pro mnohé přítomné bylo vítězství Majky nad Kačkou Vávrovou překvapením pro mne až tak nikoliv. Již při tréninku Majka výrazně naznačovala, že pokud si její tréninková sparingpartnerka vybere slabší chvilku, "půjde jí po krku". Včera se tak stalo a zaslouženě zvítězila. Kačka, která bude nadále usilovat o přísné české limity (apropos, mnohem přísnější než např. nejen ty slovenské, ale i polské/!!) se nyní již bude plně koncentrovat na překonání limitu na dvoustovce, která jí letos přece jen sedí lépe. Po vynikajících výkonech v Třinci 24,41 a Ostravě (24,53), kdy se oba závody běžely v 10 stupňovém chladu, se představí na této distanci ppři mezistátním utkání , které se koná již tuto sobotu ve slovenské Trnavě !!! Na start se samozřejmě postaví  i Majka , jen její dres budou mít slovenské státní znaky. Vlčí smečka tak bude mít v Trnavě při MU na obou nejkratších tratích své zástupkyně a my se můžeme těšit na nové výzvy a souboje těchto dvou talentovaných, mladých sprintrek. Vzájemná, zdravá rivalita, jim v budoucnu může být jen a jen ku prospěchu a může posouvet obě hodně, ale opravdu honě vysoko 

KOMPLETNÝ VÝSLEDKY

J.V. 1.6.2015

 

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved