Kačka v osobním rekordu na hezkém 6. místě !!!

Kačka VÁVROVÁ má za sebou úspěšnou premiéru na MČR dospělých. V běhu na 200 m dělala velmi dobrý dojem, vylepšila si své osobní maximum na 24,63 s a postup do 5 členného finále jí doslova proklouzl mezi prsty. Kačka skončila v celkovém pořadí na hezkém 6. místě !!!

Kačka nastoupila hned v 1. běhu ze 4 rozběhů a jednoduchý běh to nebyl. V dráze nad ní běžela 5. z dorosteneckého MS v Kolumbii Nikola Bendová,  v dráze číslo 6. Martina Štychová, která  roce 2014 vyhrála na MČR dospělých stovku a na dvojnásobné distanci byla druhá...... Kačka se ale velkých jmen nezalekla a statečně se po celou dobu držela i Nikoly Bendové, která nakonec zvítězila v čase 24,39 s. Kačka uhájila o 1 setinu druhé místo před Štychovou. Při krutém postupovém klíči (pouze vítězky) a 1 s nejlepším časem živila v tu dobu naději na postup....

V druhém běhu zvítězila Jana Slaninová, ale Karolina Hlavatá na 2. místě (24,76) i Pavla Hřivnová (24,91 s)  rychlejší nebyli a ani 3. běh ve kterém zvítězila Barbora Procházková (24,41) nezhatil Katčiny naděje na postup. Třetí ze včerejší šedesátky Marcela Pírková (24,84) ani přemožitelka Katky z minulého týdne Kateřina Dvořáková (24,91) či druhá z loňského MČR ""22" Martina Hofmanová (25, 10 s) rychlejší než Kačka nebyly.......

Až 4. běh ve kterém zvítězila v obdivuhodné formě běhající Barča Dvořáková znamenal pro Kačku vyřazení. Na druhém místě doběhla mladinka medailistka z loňského EYOFu Anička Kerbachová a byla to právě závodnice Atletiky Jižní město, která byla nakonec o 7 setin rychlejší než Kačka a čas 25,56 s jí posunul do finále.......A protože 1. dráha zůstává ve finále u dvoustovek  prázdná, čož pořád nějak nechápu, Kačce zůstalo finále těsně uzavřené.

Ve finále pak zvítězila zaslouženě domácí Jana Slaninová časem 24,23 s , Katka zaostala za vítězkou tedy přesně o 4 desetiny.Už ani nemá smysl psát, že v loňském roce by svým časem obsadila 2. místo..... 17.letá Kateřina tak zůstává v jakémsi předpokoji absolutní české sprinterské špičky, která sahá mezi dospělými po medailích.... Za rok po důkladné přípravě již to může vypadat zase úplně jinak... :)