Jen pověstný kousínek chyběl Kláře ke splnění limitu na mistrovství světa juniorů v trojskoku....

Sobota byla dnem zasvěceným sportu. Semifinále Mistrovství světa v hokeji, finále Ligy Mistrů ve fotbale a také mnoho atletických závodů mohlo přilákat fanoušky, ale také závodníky k podání skvělých výkonů.

Z andílků se jako první zapojila do atletických bojů Klára Michalská, která v juniorském dresu AK Olymp Brno za který jako juniorka hostuje natoupila k dalšímu kolu soutěže družstev v Olomouci.

Náš program byl jasný 100 m překážek a trojskok - dvě disciplíny, které v programu soutěže dělí přibližně 6 hodin.

Na stovku překážek zaklekávala Klára do bloků vedle momentálně nejlepší české juniorské překážkářky Jany Sotákové. Klárka však vstupovala do soutěže jako druhá juniorka českých tabulek. Očekával jsem ostrý boj jenomže příroda byla tak trochu proti. Ve chvíli startu se zvedl pověstný olomoucký sprinterský protivítr kolem 3 m/s. Klára předvedla výboný start a také přeběh prvních čtyřech překážek dokonce nad Janou vedla. Mezi čtvrtou a pátou překážkou však zadul ještě silnější poryv větru, který kláru doslova sfouknul. Od další překy to již nebyl běh ale boj se živly a vždy trojskok v mezeře mezi překážkami. O rytmu se hovořit nedalo a výsledný čas tomu odpovídal 15,36. Jana Sotáková, která větru odolávala lépe pak zvítězila za 14,54 což bylo vzhledem k větrným podmínkám nejspíš maximum možného.

Následovalo dlouhé čekání proložené učením na blížící se maturitu abychom přibližně ve čtyři odpoledne mohli vyměřit rozběh trojskoku. A bylo to parádní představení 2x překonaný dosavadní osobní rekord. Překonání dosavadního absolutního větrného výkonu a útok na limit pro mistrovství světa.

Od druhého letošního závodu jsme na rozběhu přidali jeden dvojkrok abychom lépe využili rychlosti rozběhu. To se projevilo zlepšením dynamiky a rychlosti v odraze na druhou stranu se trošku pereme s přesností odrazu. Klára tak první skok v velice málo ale přesto přešlápla. V druhém pokuse se rozhodla pro zajišťovací pokus a byla to skutečně paráda. Na odraze tesně bez prkna, celý skok trošičku zadržený ovšem v končném výsledku parádní výkon 12,69 ! a zcela neskrývaný útok na limit byl zde. Ve třetí pokuse jsme se rozhodli značku rozběhu ještě o trošku posunout a konečně vlétnout do rozběhu naplno.

Nový osobní rekord 12,69: 

 

 To se podařilo beze zbytku odraz na prkně neuvěřitelně dlouhé první dva skoky. ve třetím skoku však malinký škrt švihovkou, který způsobil rotaci a následný dopad téměř po ústěch do písku i přesto to bylo 12,30 ! Čtvrtým pokusem pak opět bez prkna 12,51. V pátém a šestém pokuse již došly síly.

Klárce za její výkon mohu jen pogratulovat věřím, že forma bude dále gradovat i vzhledem k tomu, že to byl teprve třetí závod trojskoku v sezoně a ty nejdůležitejší nás teprve čekají.

 Parádní výkony andílků však nepodávala jen Klárka.

Moc jsem se těšil na start Lindy Mejstříkové při krajských přeborech Libereckého kraje na 800 metrů. Linda chtěla jednoznačně zvítězit a odnést si titul krajské přebornice na své oblíbené trati. Dále pak chtěla atakovat hranici 2:20. První cíl beze zbytku splnila. Zvítězila způsobem start - cíl. Bohužel druhý cíl - atak hranice 2:20  se nepovedl. Linda běžela závod úplně sama, mám zprávy, že rozběhla velmi odvážně prvních 400 m pod 65. Na posledních 200 metrů chyběly Lindě soupeřky, které by jí vytáhly ještě k lepšímu času. Nakonec výsledných 2:20,80 je třetí čas za sebou na půlce za 2:20.

V úterý se společně s Klárkou vypravíme do Turnova na memoriál Ludvíka Daňka. Klára si zde vyzkouší hladkou stovku a Linda bude atakovat další hranici, kterou hodlá v leotšní sezoně překonat a to 400 m pod 60 vteřin.

Další andílci také bojovali a zlepšovali si nejlepší letošní výkony i osobní rekordy.

Tomáš Dostrašil se ve na 100 m zlepšil pod hranici 12 vteřin na 11,99. Na stodesítce překážek pak vylepšil nepovedený výkon s kolizí z prvního startu na této trati na 16,23 to je výkon, na kterém se dá dále pracovat a do Mistrovství republiky věřím v jeho další zlepšení.

Také Dominik Žižka prokázal zlepšenou výkonnost a na své strti 400 m se zlepšil na 51,87. Není to sice útok na hranici 50 vteřin na druhou stranu je to podstatně lepší výkon než při prvním letošním startu na této trati před 14 dny.

Nyní nás čeká závodní týden - zmíněné starty na memoriálu Ludvíka Daňka a pak v sobotu první kolo první ligy, které se bude konat v Jablonci. Zde by již měla startovat také Amča Rappová, která se nyní trošku stáhla z atletických oválů proto aby se připravila na maturitu a úspěšně jí zvládla. Věřím, že v sobotu, kdy již bude mít jistě úspěšně odmaturováno předvede také ona nějaký hezký výsledek.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved