Další kolo první ligy v Novém Městě nad Metují bylo pro andílky nadmíru úspěšné !

Vojta Truhlář se objevil na sektoru dálky jako první z andílků. Bohužel soutěž v dálce se Vojtovi nevydařila a skončil se třemi přešlapy. Vojtu to však namotivovalo do další soutěže, kterou byl odpolední trojskok.
Musím říci, že Vojta v této soutěži skákal s velkou chutí a jeho projev byl na úrovni osobního rekordu. Počasí skokanům přálo a Vojtěch z toho dokázal vytěžit výkon 14,45. Dlouho jsem Vojtu neviděl skákat s takovou chutí a energií. Výkon v sektoru mu vynesl nakonec první místo v soutěži a cenných 11 bodů pro družstvo mužů. To skončilo nakonec na neočekávaném a výborném druhém místě i díky bodům Vojty.

Skvělé představení mi včera připravila Kačka Hornová. Ta startovala ve svých disciplínách na 100 a 200 metrů. V minulém týdnu jsme opět přitrénovali. Jak v posilovně tak na ovále nebylo Kačce několikrát vůbec dobře....
V pátek si však odpočinula a v sobotu byla na startu již opět naše Kača-lamačka osobáků. V rozběhu na 100 m podlehla další výborné sprinterce Liazu Petře Šafaříkové (loni 12,17), přesto se z druhého místa dostala suverénně do finále. I čas 12,78 byl pro mně příjemným bonusem, vzhledm k tomu co jsme v během týdne zvládli v tréninku.
Co však předvedla ve finále mně dostalo. V souboji o ligové body Kača vybojovala třetí místo v novém osobním rekordu 12,57 ! Podlehla jen hostující polce Ewě Rosiak (12,05) a výborné dorostence Martině Homolové (12,30). Poprvé v kariéře porazila Petru Šafaříkovou.

Takto spokojená nastoupila Kačka na start dvoustovky. Bohužel běžela v druhém rozběhu se všemi soupeřkami za zády za což mohl její dosavadní nejlepší výkon 26,44 z minulého kola ligy. Kačka trošku opatrně vyběhla zatáčku a velmi hezkým zrychlením na rovince doběhla do cíle v novém osobáku 26,05 ! Další třetí místo na první lize.

Z loňské slečny "NIKDO" závodící v krajském přeboru s osobáky 12,77 a 27,28 je letos sebevědomá mladá dáma - opora prvoligového družstva, která týmu přinese individuálních 16 bodů. Může být na sebe hrdá. Já na ní hrdý jsem !

Z andílků se v sektoru ukázala také Kamila Ajšmanová. Tu trápí výrůstky na patě a každý pokus je pro ni velmi bolestivou záležitostí. Přesto předvedla velmi hezké skákání. Bohužel dva velmi pěkné pokusy za 12 metrů přešlápla téměř neznatelným přešlapem... Nakonec tak "jen" nejlepší letošní výkon 11,71 a druhé místo pro Českou Lípu. Nyní budeme řešit hlavně zdraví.

Sezona pokračuje a tak vzhůtu do dalších závodů v příštím týdnu. GO andílci !

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved