Druhé kolo první ligy žen v Pardubicích a druhé ligy mužů v Chrudimy přineslo vylepšení nejlepších výkonů hned čtyřem andílkům.

Amča Rappová a Klára Michalská nastoupily v plné síle jako velké opory družstva žen k dalším kláním soutěže družstev. Amča byl odhodlaná napravit nepovedené vystoupení na Zlaté třetře a startovala během hodiny a půl v rozběhu a finále stovky a současně s tím také v soutěži dálkařek.

V rozběhu vyhrála způsobem rozložené rovinky v čase 12,64, když předtím zajistila prvním pokusem soutěž v dálce výkonem 555 cm. Tento výkon se v dálce nakonec ukázal jako vítězný. Do finále zaklekávala Amča do bloků vedle výborné sprinterky Liberce - Marty Chabrové. Amča však tentokrát nenechala nikoho na pochybách o své sprintérské formě a za regulérních podmínek zlepšila svůj dva roky starý osobní rekord na 12,22. Myslím, že to nemusí být letos poslední slovo, neboť vražedné vedro a současně absolovovaná soutěž v dálce se únavou jistě na výkonu podepsaly. Přesto k osobnímu rekordu gratuluji !! Amča přinesla družstvu v individuálních disciplínách 22 bodů !!

Klára Michalská se soustředila opět na 100 m překážek a trojskok. Na překážkách se opět konal souboj s Bárou Hamáčkovou, která v tomto závodě dokázala stlačit své letošní maximum již na velmi hezkých 14,84. Klára však zabojovala, první místo uhájila a navíc ještě vylepšila osobní rekord na 14,75. Vylepšení sice o setinu ale přeci. Gratuluji !!

V trosjkoku nastupovala jako favoritka. Svou pozici, však musela tvrdě hájit neboť ve skvělé formě skákající Lucka Königová z Liberce a Jaroslava Vaněčková z Jičína, na Kláru velmi dotíraly. Všechny síly zmobilizovala Klára v pátém pokusu, kdy dolétla na 11,93 m což znamenalo vítězství a stejně jako u Amči maximální u zisk 22 bodů v individuálních disciplínách.

Dohromady Amča a Klára nashromáždiliy pro družstvo 44 bodů (bez započítání štafety) z celkových 159 bodů družstva.

Ženy LIAZu skončily v tomto kole na skvělém druhém místě - gratuluji !!

Dominik Žižka se připravoval na start v nedaleké Chrudimi. Jeho úkolem bylo podívat se letos na trati 400 metrů pod 51 vteřin.To se bohužel nepovedlo a čas 51,92 zůstal daleko za mým očekáváním. Dominik mně však přece jen potěšil později, kdy na trati 200 metrů překonal svůj letitý osobní rekord časem 23,13. Gratuluji !!

Martin Černák startoval také za mužské družstvo na trati 400  a 200 metrů. Martin běžel s velkou motivací a tou byla snaha o co nejlepší čas, který by mu v českých dorosteneckých tabulkách zajistil nominaci na mezistátní utkání dorostu v Maďarsku. Svůj cíl Martin beze zbytku splnil a na 400 metrů dokázal jako první atlet Atletiky s radostí pokořit hranici 50 vtěřin. Výsledný čas 49,96 mu dává první místo v tabulkách a tím tak jistotu mezinárodního startu. Gratuluji !

Na trati 200 metrů si Martin vytvořil jen tak mimichodem ještě jeden osobák a to sice časem 22,94. Vynikající vystoupení !!

Filip Spura startoval v netradičních disciplínách jež znovu objevil při svém startu ve vícebojích. Přinesl pro družstvo body na trati 400 m překážek a dále pak bez bodového úspěchu pokušel atletickou štěstěnu v dálce a v tyči.

Družstvo mužů i bez zahraničních posil zvítězilo a míří tak snad zpátky do první ligy. Za vítězstvím družstva stojí, kromě jiného výkony také Honzy Solfronka a Romana Pulíčka kteří byli pro družstvo posilou. Přesto, že trénují u trenérů v jiných oddílech, oba přinesli družstvu velmi cenné body. Díky.

Nyní nás čeká jeden víkend bez závodů a pak již hurá na Mistrovství republiky do Ostravy !!!

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved